Poslední díl Výměny manželek představil Veroniku (33), Radka (45), Emmu (8) a malého Radečka (8 měsíců), kteří žijí v Jenišově. Do reality show se přihlásili tak trochu z legrace, jelikož jejich vztah je víceméně pohodový. Mladá maminka nahradila Helenu (41) z Oldřichova. Tam druhá maminka žije s Emilem (42), Majdou (8), Markem (15) a Petrem (21). Majda je jejich společným potomkem, dvě další děti pocházejí z Helenina předchozího vztahu (a další dvě její děti jsou už dospělé). Starají se ale i o Emilova synovce a o dědečka.

Veronika to nebude mít v druhé domácnosti zrovna jednoduché. Ve své náhradní rodině zjistí řadu nedostatků, které jsou však podle ní řešitelné - například je potřeba najít si čas na děti, které se nechtějí učit, a nikdo jim ani s učením nepomáhá. Proto i malá Majda v druhé třídě nosí domů pětky. Důsledný přístup Veroniky jí ovšem velmi pomůže a už za pár dní se výrazně zlepší.

Během natáčení navíc Emil čekal na důležité rozhodnutí soudu. „Chtěl jsem je zachránit před sociálkou, před děcákem, ale oni tam zase skončí... Když vidím, do čeho jsem je zatáhl, tak je mi na blití,“ svěřil se s pláčem. „Přijdeme o tenhle barák a o všechno,“ bál se. Kdyby jim dům zůstal, bylo by vše v pořádku, v opačném případě by mohly děti přijít o střechu nad hlavou. Pro Emila je to děsivá představa, měl totiž rád všechny Heleniny děti, dokonce i ty, co nejsou jeho.

VIDEO: Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo?

Video
délka: 01:22.08
Video se připravuje ...

Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo? TV Nova

Stres ze soudu nakonec Emila dohnal na úplné dno a on zkolaboval – a produkce mu musela zavolat sanitku. Zdravotníci naštěstí zjistili, že je zdravý, kolaps způsobily pouze napjaté nervy. „Doufám, že když se vyspí, a pochopí, že to nedopadlo pro něj nějak fatálně špatně, děti by tady měly zůstat a mělo by to být dobrý. Jen dědu zbavili svéprávnosti, a jeho opatrovníkem bude město Tachov,“ vysvětlovala Veronika, zaskočená ze situace, ve které se druhá rodina, ve které musela strávit 10 dní, nachází. „Je mi jich hrozně líto, Emil je strašně hodnej člověk. To, co dělá, myslí dobře,“ konstatovala Veronika, a dušovala se, že téhle rodině bude pomáhat i do budoucna.

Malé Majdě se rozhodla pomoct nejenom v učení, ale i materiálně. Poprosila svou dcerku Emmu, zda by pro ni nevytřídila nějaké své oblečení - a ta jí štědře přibalila i nějaké hračky. A Radek Heleninu synovi poslal nový batoh. Helena z toho byla dojatá. I proto, že se Radek snažil pracovat na tom, aby měla nějaké sebevědomí. Díky Veroničině kamarádce jí dokonce zařídil kadeřnici a vizážistku, která z ní udělala skutečnou kočku.

Po návratu domů pak Helena prohlašovala, že zapracuje na tom, aby lépe komunikovala se svou rodinou, a že se bude s Majdou a Markem učit. Ostatně jak jí říkal i sám Emil: „Zapomeň na to, co bylo, na ty rozvody, máš nový život, máš nás.“ V minulosti si totiž Helena prošla toxickým vztahem, v němž bohužel nebylo nouze o domácí násilí, a tak, jak uvedla, před lecčím teď raději utíkala. Pomyslně... i doslovně. To se však prý teď změní. „Zvládneme to,“ doufá.

Fotogalerie
25 fotografií