Po idylickém díle Výměny manželek, v níž manželé Míša (30) a Roman (34) Tomešovi pomáhali matce samoživitelce se čtyřmi dětmi, se fanoušci této reality show, která je leckdy pozoruhodnou sociální sondou, mohou těšit na novou epizodu plnou emocí –⁠ a situací, jaké snad dosud na televizní obrazovce zatím neviděli.

Nejprve diváky čeká seznámení s rodinou, která žije ve vesnici Oldřichov – s Helenou (41), Emilem (42), Majdou (8), Markem (15) a Petrem (21). Majda je jejich společným potomkem, dvě další děti pocházejí z Helenina předchozího vztahu. A další dvě její děti jsou už dospělé. Partneři jsou spolu 4 roky a starají se i o Emilova synovce a o dědečka. Díky neustálé rekonstrukci domu na sebe Helena s Emilem nemají vůbec čas. Helena říká, že je velmi unavená, a mrzí ji, jak jejich vztah v tuhle chvíli vypadá.

Na druhé straně poznáme druhou rodinu, Veroniku (33), Radka (45), Emmu (8) a malého Radečka (8 měsíců), kteří žijí v Jenišově. Veronika a Radek jsou spolu 3 roky. Do Výměny se přihlásili hlavně z legrace, jelikož svůj vztah popisují jako téměř ideální. Jediným problémem mezi nimi je snad pouze to, že Veronika musí občas zakřičet, aby měla doma nějaký řád. A jí zase vadí, že je Radek neustále v práci. „Ve mně se to nahromadí a já pak bouchnu,“ vysvětlí Veronika.

V Oldřichově ji čeká skutečně náročný pobyt. Ve své náhradní rodině zjistí řadu nedostatků, které jsou však podle ní řešitelné. Hlavním problémem je podle ní to, že Helena s Emilem nemají kvůli práci kolem domu čas na své děti. Nejenom puberťák Marek, jenž se nerad učí, nosí domů samé pětky, ale i malá Majda. Ta špatné známky dostává kvůli svým problémům se čtením. Důsledný přístup Veroniky jí ovšem velmi pomůže a už za pár dní se výrazně zlepší.

VIDEO: Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo?

Video
délka: 01:22.08
Video se připravuje ...

Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo? TV Nova

Jenže to není jediný problém. Během natáčení Emil s napětím čeká na důležité rozhodnutí soudu, pročež má strach o střechu nad hlavou i o Heleniny děti. Předtím, než si s Emilem Helena začala, byla týraná, a tak si prožila hodně nepříjemné chvíle. Emil doufal, že po jeho boku se vše změní. „Chtěl jsem je zachránit před sociálkou, před děcákem, ale oni tam zase skončí... Když vidím, do čeho jsem je zatáhl, tak je mi na blití,“ svěří se s pláčem. „Přijdeme o tenhle barák a o všechno.“

Stres nakonec Emila dožene a on zkolabuje – produkce Výměny manželek mu bude nucena zavolat sanitku. Na úplné dno jeho sil ho dostane dopis se soudním rozhodnutím, ze kterého se mu udělá mdlo. „On se normálně vypnul...“ konstatuje šokovaná Veronika, zatímco jejímu náhradnímu partnerovi přijedou na pomoc zdravotníci. Co se bude dít dál? To sledujte na Nově již ve středu 11. května od 20,20... anebo již nyní na Voyo.

Fotogalerie
25 fotografií