Žebříčky sledovanosti jsou jasným ukazatelem toho, co čeští diváci preferují. Po uplynulém víkendu je jasné, že zatímco detektivky táhnou, pořady s kulturním přesahem jdou tak trochu mimo ně. Slavnostní předávání cen Český lev, kde se ocenily kvalitní filmy i seriály, co v uplynulém roce potěšily diváky jak v kinech, tak i na televizních obrazovkách, sice bylo k vidění v takzvném prime time, tedy hlavním vysílacím čase, na ČT1, diváci ale dali přednost jiným pořadům.

Jedničkou sobotního večera se stal detektivní seriál Duch na FTV Prima, dívalo se na něj 886 tisíc diváků starších 15 let. A bodovala i Šéfka na Nově, pustilo si ji totiž 718 tisíc milovníků kriminálního žánru. 29. Český lev se umístil až na bronzové příčce sledovanosti, jelikož jej vidělo „jenom“ 548 tisíc diváků. Pořad, v němž došlo na předání křišťálové sošky tvůrcům a hercům filmů Zátopek, Okupace nebo třeba minisérie Božena, zkrátka netáhnul tolik jako detektivka.

VIDEO: Václav Neužil získal Českého lva za Zátopka: Na detektoru lži bych neuspěl

Video
délka: 00:49.16
Video se připravuje ...

Václav Neužil získal Českého lva za Zátopka: Na detektoru lži bych neuspěl Markéta Reinischová

A nejinak tomu bylo v neděli, kdy ČT1 vsadila na krimifilm Dům na samotě. Ten stanul tváří proti zábavné, hudebně-taneční show Tvoje tvář má známý hlas na Nově, kterou si nenechalo ujít 689 tisíc diváků, nebo Koncert Dětem Ukrajiny na Primě, co si pustilo na 253 tisíc lidí. Krimi podle stejnojmenné knihy spisovatelky Michaely Klevisové (46), v jehož hlavních rolích zazářila Veronika Arichteva(35), Luboš Veselý (60) a Vlastina Svátková (39), vidělo 1 milion a 438 tisíc lidí, což je číslo skutečně úctyhodné, a po právu ze snímku udělalo jedničku celého dne.

Jenže bohužel, i když byl napínavý lov sériového vraha puštěn během nedělního večera v mnoha domácnostech, diváky moc nenadchnul. A na sociálních sítích nešetřili svou kritikou. Filmu vyčítali absenci atmosféry, nebyli spokojeni s hereckými výkony, ani s uspěchaným koncem. „Po dvaceti minutách jsem to vypnul, na Devadesátky či Stíny v mlze to bohužel nemělo,“ podotýkali mnozí. „Hrůza a děs, přehrávání některých herců, nesmyslné chování postav, a ten závěr… Celé se to dost nepovedlo.“ Co jste na novou detektivku říkali vy?

Fotogalerie
172 fotografií