Podle serveru MediaGuru se na závěrečný díl seriálu Devadesátky dívalo v průměru 2 miliony a 269 tisíc diváků starších 15 let, což byl téměř stejný výsledek jako před týdnem. Kriminální seriál z let celkem nedávných, kdy se to v našem státě jenom hemžilo mafiány a v uvolněné porevoluční svobodě se děly ty nejbrutálnější mordy, se stal znovu s náskokem nejsledovanějším pořadem večera a také celého dne. Všechny zajímalo, jak to vlastně dopadlo jak s chladnokrevnými zabijáky, tak i s kriminalisty, kteří se v boji se zločinem sami více či méně zapletli do nejrůznější špíny.

Devadesátky se celkově staly nejsledovanějším českým seriálem na všech tuzemských stanicích od roku 2004, a na přední příčky dosáhly i v odložené televizní a internetové sledovanosti. Nejsledovanějším dílem byl pátý, věnující se orlickým vrahům. Vidělo jej 2,41 milionů diváků a epizoda se tak stala nejsledovanějším nedělním pořadem v hlavním vysílacím čase od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997. 

Česká televize v neděli večer pak bodovala i publicistickou relací 168 hodin, na kterou se koukalo 1 milion a 98 tisíc lidí, tak i mrazivým thrillerem Sametoví vrazi z roku 2005, který rovněž popisuje ony neblaze proslulé Orlické vraždy. To už ale u televizních obrazovek „vydrželo“ pouze 409 tisíc diváků - přece jenom tento film dávali až po desáté hodině. U komedie Dvojníci, co byla k vidění v prime time, tedy v hlavním vysílacím čase na Primě, se pobavilo jenom 354 tisíc lidí, Harryho Pottera a Relikvie smrti na Nově si pustilo na 300 tisíc diváků.

VIDEO: Seriál Devadesátky sleduje skutečné kauzy té doby

Video
délka: 00:39.96
Video se připravuje ...

Seriál Devadesátky sleduje skutečné kauzy té doby Česká televize

Devadesátky zkrátka zabodovaly. Nejčastější otázka mezi fanoušky kriminálního žánru je nyní jasná: zda dojde na nějaké pokračování. „Taky mě to už napadlo a myslím, že bylo by to moc fajn, ale uvidíme,“ nechal se pro Frekvenci1 slyšet Kryštof Bartoš (15. února oslaví 30), představitel hlavní role mladého vyšetřovatele Tomáše Kozáka, jehož starší verzi ztvárnil v Případech 1. oddělení Ondřej Vetchý (59). „Je to možná i docela pravděpodobné, protože končíme v roce 1995, takže na druhou sérii by to ještě vyšlo. Ale do světa kreativních tvůrců nevidím...“ posteskl si.

Za velký úspěch Devadesátek může nepochybně jak zajímavý scénář, tak i herecký ansámbl, který si nadmíru sednul. Diváci si tuto partu mohou vychutnat i v jiných kusech... třeba těch divadelních. V Činoherním klubu si mnozí z nich zahrají v Shakespearově Macbethovi. „To  by mohlo být zvláště atraktivní pro diváky Devadesátek, protože nás tam bude celá banda. Hru režíruje Ondřej Sokol, hlavní roli hraje Martin Finger, hraje tam i Vasil Fridrich. Navíc je to hra o zločinu, velmi krvavá hra a moc se na to těším,“ lákal diváky sympaťák Bartoš.

Fotogalerie
56 fotografií