Polovinu příběhu totiž Prima dluží svým fanouškům už od čtvrtka, kdy před novým seriálem ZOO, aby nahnala ještě více diváků k obrazovkám, odvysílala půlku 154. dílu. Na pokračování a rozuzlení tak musí čekat pro mnohé dlouhých 5 dní. A půjde rovnou o život. Slanina v podání Karla Zimy (50) většinou jen sedí v hospodě a tlachá. Pak dostane nápad, jak přijít bezpracně k penězům. Jenže neodhadl své možnosti. Janek, kterého hraje Marek Lambora (26), pro něj musí skočit do vody, aby se neutopil.

Návrat do lomu

„Točili jsme v lomu Kosov na Berounsku. Místo jsem znal díky tomu, že jsme tam už točili s Petrou Hřebíčkovou film Štěstí je krásná věc. Ten lom tam hrál docela důležitou roli. Byl to takový návrat ztraceného syna,“ zavzpomínal Karel Zima. Zprvu myslel, že je to vtip. Produkce se mu totiž dovolala, když byl na dovolené u moře. „Mysleli si, že už o tomto natáčení vím. Zvedl jsem telefon a oni mi začali říkat, že budu mít u toho potápění kaskadéry, bomby, neopren... Vůbec jsem nevěděl, o čem mluví,“ přiznal herec.

Mokrá zkušenost

Naštěstí už měl s potápěním trochu zkušeností. „Zhruba jsem věděl, o co půjde. Kdysi jsem v Turecku s dětmi absolvoval takový malý kurs potápění. A jednou jsem natáčel film Minulost, kde jsem hrál hlavní roli. Tam jsem se v zimě potápěl v neoprenu, kdy voda měla asi tři stupně. Malou zkušenost jsem tak měl a natáčení jsem se nebál,“ ujistil Zima.

Karel Zima: Ve vodě mu šlo o život

K vodě nemá Karel Zima ten nejlepší vztah. V roce 2010 se topil pod jezem. „Zachránilo mě, že jsem si vzpomněl na pana učitele Havrdu ze základky v Liberci, který nám říkal, že kdybychom se dostali do válce pod jezem, nesmíme plavat nahoru, ale dolů ke dnu,“ prozradil herec.

Video: Exkluzivně! Ukázka videoklipu Slunečná na Blesk.cz

Video
délka: 00:26.72
Video se připravuje ...

Exkluzivně! Ukázka videoklipu Slunečná na Blesk.cz FTV Prima

Fotogalerie
43 fotografií