Jediná věc, kterou mohla při čekání na své scény, dělat, bylo prý kouření cigaret. Nic jiného nešlo. „Ty drápy, to bylo něco, s čím se nedalo jít ani na záchod!“ vzpomínala na natáčení Troškovy pohádky herečka.

„Pokaždý mi musel někdo sundat sukni a kalhoty,” smála se Růžičková. Pomoci ji nemohla ani její filmová dcera Černava neboli Yvetta Blanarovičová(58). I ona měla na rukou nalepené plastové nehty, jež nešly sundat. 

Za všechno mohlo extra lepidlo z USA. „Zbylo nám po Američanech, když tu natáčeli film Amadeus. A drželo opravdu dokonale,” zdůrazňovala sama Helena. „Když se ty drápy jednou nalepily, tak jste se s tím ani nenajedli! Jenom když nakrájeli sýr, tak mi ho nabodávali na drápy,” prozradila Růžičková v jednom z rozhovorů detaily z natáčení.

Na setkání s Růžičkovou v kostýmu čarodějnice dodnes určitě nezapomněl i tehdy malý chlapec, který se s ní chtěl vyfotit. „Když to dítě přišlo k Heleně, vyhrkla ze sebe: Tááák a teď tě sežeru! To dítě se tak leklo, že muselo okamžitě pustit moč i trus,” vzpomíná režisér Zdeněk Troška (68) se smíchem.

VIDEO: 17 let od smrti Heleny Růžičkové! Jak na ni vzpomínají její kolegové ze Slunce, seno?

Video
Video se připravuje ...

17 let od smrti Heleny Růžičkové! Jak na ni vzpomínají její kolegové ze Slunce, seno? Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
76 fotografií