Pokud někdo už na titulky rychle odbíhá od obrazovky, přichází o moc. „Hudba má podporovat atmosféru daného dílu seriálu,“ řekl Aha! producent Filip Bobiňski (44).

Zatím šly na konec vždy zahraniční pecky, dneska to bude jinak. V předposledním dílu se tvůrci rozhodli použít písničku, kterou pro Kukačky složili David Solař (40), autor hudby i k seriálu Vyprávěj, a textařka Ester Brožová (41).

Premiérově ji zazpívá Dasha (39). „Použijeme ji také pro verzi seriálu pro zahraniční distribuci,“ prozradil Bobiňski. Po odvysílání pátečního 12. dílu bude na YouTube na kanálu ČT spuštěn videoklip k nové písničce a zároveň soundtrack s 21 skladbami ze seriálu.

VIDEO: Kukačky: Opravdu nezvládá Tereza autismus svého syna? Postaví se Martin rodičům?

Video
Video se připravuje ...

Kukačky: Opravdu nezvládá Tereza autismus svého syna? Postaví se Martin rodičům? Česká televize

Už jdeme do finále, v písničce se prolnou tři hlavní hudební motivy,“ upozorňuje producent. „Je to takový hudební vrchol Kukaček,“ dodává. A to není všechno. Už za týden zazní v podání Lenky Filipové (67) a Lenny (27) delší verze úvodní písničky.

Jitka Čvančarová v Kukačkách hraje sestřičku, která měla službu, když vyměnění chlapci přicházeli na svět. Vedle toho je ale taky za zpěvačku. Například v 5. dílu nazpívala písničku Zklamání. Zazněla nejen ve scéně na bále, ale taky právě v závěrečné sekvenci. Titulní písničku z autorské dílny Solař – Brožová, která díl každý pátek uvádí, nazpívaly pak Lenka Filipová s dcerou Lenny.

VIDEO: Blesk Podcast: Remundová hraje mámu s velkým M, říká scénárista Kukaček

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Remundová hraje mámu s velkým M, říká scénárista Kukaček Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
65 fotografií