Starší Matyáš si s hraním začal a bráchu rychle inspiroval. „Viktora hraní napřed moc nezajímalo, ale když se šel podívat na natáčení Slunečné, ptal se, zda by nemohl hrát Matyášovi seriálového bratra. Mrzelo ho, že nemá roli,“ prozradila Blesku jejich maminka Veronika Duchková.

 „Nesplňoval ale požadovaný věk,“ vysvětlila. Veronika je také herečka a navíc koučka dětských herců. Matyáš, který ve Slunečné představuje Matěje, staršího syna seriálového vdovce Toma neboli Filipa Blažka (47), ale neměl žádnou »tlačenku«.

Roli dostal po řádném konkurzu. „Navíc máme odlišná příjmení, takže si ho se mnou ani nespojovali,“ zdůraznila maminka obou talentovaných chlapců. Když byl vyhlášen konkurz na seriál Kukačky, Viktor moc chtěl jít.

VIDEO: Kukačky: Vyšetřování záměny dětí začíná. Je možné synům tajit pravdu věčně?

Video
Video se připravuje ...

Kukačky: Vyšetřování záměny dětí začíná. Je možné synům tajit pravdu věčně? Česká televize

Stála jsem mu za zadkem a překvapilo mě, jak byl disciplinovaný,“ popsala situaci na kamerových zkouškách Veronika. V seriálu ČT o dětech vyměněných v porodnici nakonec získal roli Jakuba, který trpí Aspergerovým syndromem.

Bráškové se tak nyní objevují v nejsledovanějších televizních seriálech. „Je to fajn,“ říkají oba malí herci unisono. Berou ještě vše víceméně jako hru. Milují i sport. Matyáš šermuje za USK Šerm Praha a Viktor hraje florbal za SK Dvojka. Oba navíc rádi jezdí na koních. Kdoví, třeba se za pár let Sekaninovi přidají ke generaci slavných hereckých bratrů Hádků, Rašilovů nebo Langmajerů.

Viktor si navíc už v 5 letech zahrál Míšu Borna v představení Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech.

VIDEO: Slunečná a pár facek: Kdo se do koho pustí?

Video
Video se připravuje ...

Slunečná a pár facek: Kdo se do koho pustí? FTV Prima

Fotogalerie
83 fotografií