Když Holcovi (Sabina Remundová a David Novotný) slaví Tomášovy narozeniny nebo Kadlecovi (Marta Dancingerová a Marek Adamczyk) uspávají Jakuba v dětském pokojíčku, vypadá to, jako by se natáčelo ve skutečném domě či bytu. Chyba lávky! Autoři projektu prozradili, že pokud jde o interiéry, natáčeli v kulisách. Vnitřní části hlavních dekorací, domů a bytu hlavních postav, byly postaveny v ateliérech ČT. Pro exteriéry si pak vyhlédli různá místa v Praze a okolí, např. Klánovice či Hradové Střimelice. Motokrosové závodiště bylo na Slapech. Vymyšlené je i městečko Hranice, kde žijí Holcovi.

Malý kaskadér

Zapotřebí bylo najmout i kaskadéry. Seriálový Tomáš Theo Schaefer (8) miluje motorky a už v útlém věku jezdí motokros. „Jsem asi stejně divoký a rád sportuju. Motokros sice nedělám, ale líbilo by se mi to. Mám rád všechno akční,“ řekl dětský herec. Štáb mu ale musel sehnat dubléra, protože nemohl riskovat zranění. Na place ho zastoupil devítiletý Vojtěch Kuthan, který opravdu závodí. „Ve druhém díle jsme měli profesionálního motorkáře. Když předváděl akrobatický prvek a skákal, tak se mu to nepodařilo a spadl. V tu chvíli celý štáb oněměl, vedle mě stál tatínek toho kluka,“ prozradil režisér Biser Arichtev (44). „Naštěstí se začal hýbat a pomalu se zvedl a vůbec nic se mu nestalo. Celé to trvalo asi pět vteřin, ale v tu chvíli jsem se hodně bál,“ dodal režisér. 

Předstíraný Asperger

Ve třetím díle, který se vysílá dnes večer na ČT1, se diváci dozvědí více o tom, že malý Jakub má Aspergerův syndrom, tedy formu autismu. Viktor Sekanina (7), který náročnou roli musel zahrát, ale poruchu autistického spektra nemá. „Musel jsem točit záchvaty. Pomáhala mi poradkyně na Aspergerův syndrom a taky mi něco říkala mamka,“ popsal dětský herec.

Nezdolný Kostka

Jakubova pradědečka hraje Petr Kostka (82), který si role pečlivě vybírá a do seriálu se nežene už vůbec. Před Kukačkami naposledy kývl na Svatby v Benátkách, to už je ale projekt starý 7 let. „Setkání s ním na place by vás možná překvapilo. Omdlévali jsme horkem, unavení z brzkého vstávání a z celodenního natáčení, pan Kostka se ale smál, vyprávěl jednu historku za druhou,“ popsala Sabina Remundová (48) alias maminka Olga.

Blesk Podcast: Ženy v taláru? Kněz Rob promluvil o modernizaci v církvi

Video
délka: 14:45.28

Blesk Podcast: Ženy v taláru? Kněz Rob promluvil o modernizaci v církvi Blesk

Fotogalerie
27 fotografií