Prozradila to ve víkendovém Toboganu Českého rozhlasu Dvojka, který byl věnovaný železnici. Aleš Cibulka (43) si také pozval staniční hlas českých nádraží Václava Knopa (71) a znalce vlaků a moderátora Tomáše Voženílka (40).

„Budu jezdit nejslavnějšími vlaky světa a budu v nich rozmlouvat s cestujícími,“ řekla Kateřina o své nové práci. Moderátor pořadu Cibulka jí nabídl, zda by z jejích cest nemohl vzniknout i nový železniční magazín pro ČRo. „To by bylo fajn,“ řekla mu v přímém přenosu Kateřina.

Nejvíce se Macháčková těší na cestu Orient Expressem, kterým se chtěla svézt už dříve. „Chtěla jsem si to párkrát zaplatit z honorářů, ale ta suma je vysoká. Tak si to teď užiju v rámci natáčení dokumentů,“ těší se Kateřina, která má jízdu vlakem ráda od dětství.

Macháčková kdysi zažila cestování vlakem ve Vietnamu. „Jeli jsme z Hanoje. Měli jsme kupé, já, můj bývalý muž a moje dcera. A co si nejvíce pamatuji, je, že tam oproti Česku měli čisté toalety,“ zavzpomínala.

Macháčková byla dříve velmi vyhledávanou herečkou, v posledních letech se ale na televizní obrazovce objevuje sporadicky. Naposledy se objevila v roce 2019 v seriálu Čechovi.

Reprízy slavného seriálu

Kateřinu můžou lidé právě vidět v repríze slavného seriálu z 90. let Život na zámku. Česká televize ho vysílá každou neděli dopoledne od 11 hodin.

VIDEO: Kateřina Macháčková: Kvůli mrtvému manželovi koukám na Popelku

Video
délka: 04:15.47

Kateřina Macháčková: Kvůli mrtvému manželovi koukám na Popelku. Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
20 fotografií