Díky tomu, že přesvědčil producenty, že se na roli mladého architekta a otce vyměněného syna Jakuba (Viktor Sekanina, 7) hodí, nedostal se v době nouzového stavu do existenční nouze. Za 13dílný seriál dostal dobře zaplaceno. Přitom jako jediný se vymykal požadavkům scenáristy Jana Coufala.

„Podmínkou bylo, aby herci byli sami rodiče. Což se až na výjimky podařilo,” prozradil klíč obsazování herců. Zjevně se za něj postavil i režisér Biser Arichtev (44), který je dvojnásobný otec.

„Marek je přesně tam, kde jsme potřebovali mít jeho roli. Protože jsou s Martou mladý pár, který má vymodlené a jediné dítě,” stál si za tím režisér v České televizi. Pro Marka to ale nebylo jednoduché. 

„Nejnáročnější byly chvíle, kdy fungujeme jako rodina s tím synem. Jsou přesně ty roviny, že nemám děti, a ještě je to dítě s aspergerem, je to velmi křehký tvor. To jsem byl vždycky nervózní, aby to nějak fungovalo,” prozradil Adamczyk.

VIDEO: Kukačky: Mohou za záměnu dětí neshody z minulosti? Rudolf a Karel odmítají mluvit

Video
Video se připravuje ...

Kukačky: Mohou za záměnu dětí neshody z minulosti? Rudolf a Karel odmítají mluvit Česká televize

„Naštěstí jsem byl obklopen kolegy, kteří všichni už rodiče jsou, takže jsem se měl koho zeptat. Každý to zná z druhé strany, takže se člověk snaží pochopit ty svoje rodiče,” dodal. Další díl sledujte 19. února od 20.10 na ČT 1.

Jinak bylo opravdu mezi herci plno rodičů:

Rodinné touhy

Natáčení Markovi změnilo život. „Doteď jsem byl zvyklý hrát spíš syny, takže role mladého táty byla něco nového, vzdáleného od toho, jak žiju, protože rodinu ještě nemám. Zjistil jsem, že se mi líbilo zkusit si, jaké to je mít syna, žít rodinný život. Docela mi to sedlo. Říkám si, že možná nakonec budu rodinný typ,“ uvedl pro Krajské listy. Momentálně randí s olympijskou medailistkou Evou Samkovou (27).

VIDEO: Blesk Podcast: Remundová hraje mámu s velkým M, říká scenárista Kukaček

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Remundová hraje mámu s velkým M, říká scénárista Kukaček Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
51 fotografií