Není nejspíš divu, že ty dva pořady byly kriminální: Češi jsou národ, jenž si libuje v napínavých příbězích, a proto pro ně bylo jistě velkým dilematem, zda dát přednost Specialistům na Nově, kteří vyšetřovali případ zavražděné youtuberky a úspěšné influencerky, či Místu zločinu Ostrava, kde došlo k mordu přímo na velkém hudebním festivalu (a je jistě velkou zajímavostí, že se ona epizoda skutečně natáčela na probíhající multižánrové hudební akci Colours of Ostrava).

Přestože oba díly Specialistů vidělo více než jeden milion diváků, což není tak obvyklý jev (první díl, co Nova vysílá hned po hlavním zpravodajství, tentokráte vidělo 1 milion a 150 tisíc diváků, druhý, co následoval, 1 milion a 47 tisíc), na ostravskou kriminálku to nestačilo.

Pondělní televizní večer v takzvaném „prime time“, tedy po 20. hodině, patřil seriálu Místo zločinu Ostrava. Jedenáctý díl z celkem třinácti si nenechal ujít 1 milion a 240 tisíc diváků. Bylo to však vítězství, jak se říká, o prsa: Rozdíl totiž činilo pouhých 90 tisíc diváků.

Na čtvrtém místě se umístil oblíbený seriál FTV Prima z prostředí urgentního příjmu Modrý kód, který zaujal na 725 tisíc lidí, a na pátém nový cyklus České televize Sestřičky. Druhý díl dokumentu, mapujícího životy zdravotního personálu bez příkras, ať už doma, v nemocnicích či na odborných pracovištích, si pustilo 653 tisíc diváků, které zajímalo tohle nesnadné a často podceňované povolání – v těchto těžkých časech však naprosto nepostradatelné.

VIDEO: Specialisté: Eva Leimbergerová (38) v kůži videoblogerky!

Video
Video se připravuje ...

Specialisté: Eva Leimbergerová v kůži videoblogerky! TV Nova

Fotogalerie
35 fotografií