Vilém Fiala alias Lukáš Langmajer je pravým opakem svého kamaráda Janka Linharta v podání Marka Lambory. Ten je namyšlený, bohatý floutek, který navenek vypadá jako sobec.

Ve Slunečné si Lagmajer střihl lechtivé postelové scény s jednou z klíčových postav seriálu, ambiciózní Sylvou Popelkovou, již ztvárnila Barbora Jánová.

Ačkoli Lukáš Langmajer, mladší bratr slavnějšího herce Jiřího (53), hraje již od 13 let, do povědomí široké divácké obce se dostal až roku 2008. Tehdy přišla do kin komedie Bobule, v níž společně s Kryštofem Hádkem (37) ztvárnil ústřední dvojici sympatických podvodníčků. Po velkém úspěchu filmu následovala pokračování 2Bobule a 3Bobule, kde se oba herci opět potkali.

Kromě Tondy Nádeníka v Okresním přeboru si Langmajer zahrál mj. podnikatele Fišera v Ordinaci v růžové zahradě 2, číšníka v Románu pro muže, bulvárního fotografa Krůtu v Sanitce 2, Machra ve Vinařích nebo faráře Šoustala v třech komediích Zdeňka Trošky Babovřesky.

Přestože před kamerou Lukáš Langmajer obvykle ztvárňuje komické postavy a zažívá legrační situace, jeho život dlouhá léta zrovna veselý nebyl. Stejně jako jeho bratr Jiří se potýkal s alkoholem a s depresemi. Ty ho přivedly až k pokusu o sebevraždu.

S manželkou Lucií má Lukáš Langmajer dvě děti.

Video
délka: 01:24.54

Langmajer je bez práce! Prý se nechá zaměstnat ve firmě Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
24 fotografií