Televizní stanice Nova začala zcela oproti své přirozenosti vysílat další díl Ordinace v naprosto netypický čas 20:15. Přestože by podle televizních programů měl seriál jít do éteru ve 20:20 (a v praxi vzhledem k reklamám a nejrůznějším sponzorům pořadu se jeho začátek posouvá ještě o pár minut později), Ordinaci pustili tentokrát o 5-6 minut dřív, než je obvyklý začátek. Přesně v tu samou dobu, kdy je startovací čas konkurenčního primáckého seriálu Slunečná.

Jenže romantický seriál z atraktivního prostředí statku plného zvířat a krásných a obětavých lidí, co řeší kromě existenčních problémů i své milostné pletky, začínal zase o pár minut později! Podle českého zpravodajského webu Mediaguru, jenž se zaměřuje na reklamu, média a marketing, zazněly první takty chytlavé ústřední písničky Slunečné, kterou nazpívali představitelé hlavních rolí Eva Burešová (26) a Marek Lambora (24), až ve 20:19. Čili v době, kdy už kameničtí lékaři pilně bojovali o záchranu životů svých bližních! A jak se lze lehce dopočítat, Nova prostě zkrátila své Televizní noviny.

I přes tento odvážný krok Novy si Slunečná také ve čtvrtek udržela pozici nejsledovanějšího čtvrtečního pořadu po 20. hodině, tedy v takzvaném „prime time“. Další díl si nenechalo ujít 1 milion a 181 tisíc lidí starších 15 let, zatímco Ordinace se opět stala dvojkou večera. Dosáhla sice krásných 921 tisíc diváků, pořád je to ale zhruba o 260 tisíc příznivců českých seriálů méně…

U nováckého pořadu Život ve hvězdách pak setrvalo na 717 tisíc fanoušků českého šoubyznysu, které u obrazovek přivítala moderátorka Kristina Kloubková (43), a 551 tisíc lidí vsadilo na ČT1, kde dávali oblíbený, leč již mnohokrát reprízovaný retroseriál Vyprávěj.

VIDEO: Kovbojská s Burešovou a Lamborou: Touhle písničkou váš přivítá Slunečná

Video
délka: 02:02.28

Kovbojská s Burešovou a Lamborou: Touhle písničkou váš přivítá Slunečná FTV Prima

Fotogalerie
65 fotografií