Zabít krásnou a blond manželku na dovolené... to může znít leckomu povědomě. Poslední díl kriminálky Místo činu Ostrava si skutečně vzal mustr mimo jiné i v kauze Petra Kramného, který si nyní odpykává trest za vraždu manželky Moniky (†36) a dcerky Klárky (†8) na dovolené v Egyptě.

V seriálu, kde byl tento případ smíchán ještě s dalšími, se vražda odehrála v Tunisku. „Ne všem ale zápletka a zpracování padly do noty. „Tohle se opravdu moc nepovedlo. Dávala jsem tomu šanci..., ale dnešní díl byl dost slabý. Za mě NE,“ ozvala se na facebooku jedna divačka a divák Martin šel dokonce v diskusi ještě dál: „Neskutečná s*ačka, dlouho jsem neviděl nic trapnějšího než tohle. Katastrofální výkony herců a závěrečná hra na Jamese Bonda, to jsem brečel smíchy,“ vrtěl nechápavě hlavou.

Někteří Moravané pak byli zklamaní, že v tomto díle nedošlo na známé lokace a Ostrava neměla zas tolik zastoupení, jelikož část děje probíhala v zahraničí. Kromě toho se ale objevovaly i veskrze pozitivní ohlasy a řada lidí označila seriál i epizodu za super. Dokonce i Bořek Slezáček(52) si vysloužil pochvaly za svůj herecký výkon.

Ve prospěch hovoří i sledovanost, jelikož v pondělí si první program z diváků pustilo požehnané množství – 1 234 000 lidí! ČT tak za sebou nechala i Novu s premiérovými Specialisty, které sledovalo 885 000 diváků.

Druhý, reprízovaný díl, který následoval, nechalo zapnutý 819 tisíc lidí. Ale i v tomto pozdějším čase byla úspěšnější veřejnoprávní stanice, která se vytasila s reprízou populárního seriálu Most – a může se tak chlubit 835 tisíci. Prima s Modrým kódem zůstala daleko vzadu s 662 tisíci, i když minulý týden slavila úspěchy především díky novince Slunečná.

Fotogalerie
50 fotografií