Seriálovému týmu vyšetřovatelů – Specialistů se nevyhnula celá řada změn. Kriminálku po Davidu Prachařovi (61) převzal Martin Dejdar, jehož si diváci zamilovali především jako věčně opilého rockera tělem i duší Ozzáka v sitcomu Comeback, po tragické smrti Jardy Čermáka alias Jana Zadražila (44) nastoupil do úspěšně rozjetého seriálového vlaku sympaťák Jiří Hána. Ke konci minulého roku ovšem ze Specialistů odešly další dvě oblíbené postavy.

Zuzana Májová, kterou si s gustem zahrála Zuzana Kajnarová (37), dala přednost svým mateřským povinnostem, a mladý a divoký Lukáš Panenka, jemuž svou tvář propůjčil Jakub Štáfek (29), byl zase na vlastní žádost odvelen do jiného útvaru. Zdecimovaný tým policistů se tak dočká dvou nových členů – a všichni jsou zvědaví především na dámskou „náhradnici“.

Jak nové herecké kolegyni ale sluší neprůstřelná vesta, to jako první ukázal na svém instagramu až Dejdar. „Včera jsem měl docela náročný den. Vstávačka ve 4:39 a fofrem na natáčení. Teď už můžu ‚profláknout‘ novou Specialistku Evu Leimbergerovou alias Janu Šafářovou,“ napsal na sociální sítě a připojil snímek, na kterém nová kapitánka, jak se říká, v plné polní odpočívá v pauze mezi natáčením na gauči vedle rozesmátého Jiřího Hány.

Nástupkyně kapitánky Májové to rozhodně nebude mít v mužském kolektivu lehké. S majorem Strouhalem nebude mít zrovna vřelý vztah, především proto, že mezi ostatními kriminalisty bude mít pověst „protekčního dítka“ – její otec je totiž úspěšným a kontroverzním právníkem. Kromě toho si bude muset získat i srdce diváků, kteří byli dosud zvyklí na plavovlasou Kajnarovou, a budou teď obě dámy nekompromisně srovnávat. „Překonat Zuzku bude těžké,“ rýpl si například jeden fanoušek seriálu u Dejdarova příspěvku.

„Uvědomuji si tu obrovskou zodpovědnost, kterou to s sebou nese. Je to velký projekt a moje první takhle rozsáhlá role, takže mám obavy, jestli zvládnu naplnit očekávání…“ přiznala půvabná Brňanka Blesk TV magazínu. Výzvy se však nezalekla – jediné, z čeho je podle svých slov trochu nervózní, je očekáva(tel)ný příval popularity. Na ten totiž zatím nebyla moc zvyklá, ve své herecké kariéře, alespoň na televizních obrazovkách, ztvárňovala spíše vedlejší role…

Fotogalerie
16 fotografií