Zábavný pořad Zázraky přírody, které moderuje sympatické duo Maroš Kramár (60) a Vladimír Kořen (45), se stala nekorunovým králem sobotního večera. Humorná show České televize zaujala na 768 tisíc dospělých diváků. Druhé místo patří taktéž „Čétéčku“. Romantický snímek Angelika, markýza andělů, tedy příběh nezkrotné rusovlasé krásky a jejího osudového partnera Joffreyho de Peyraca, si pustilo 439 tisíc lidí.

Daleko za nimi zůstal dobrodružný akčňák Indiana Jones a Království křišťálové lebky, tedy čtvrtý díl populární série fantasy filmů o odvážném archeologovi, který dávala Prima a jenž zaujal na 330 tisíc diváků. Nova se umístila až na čtvrtém, takzvaném bramborovém místě, se sci-fi komedií Ant-Man. Zmenšující se Paul Rudd (50) udržel před obrazovkami jenom 201 tisíc diváků.

V neděli si však Nova své skóre podstatně vylepšila. Policie Modrava naprosto rozdrtila konkurenci ostatních televizních kanálů. Druhou sérii napínavých příběhů, které vyšetřuje Soňa Norisová (45) s Filipem Tomsou (35), totiž sledoval neuvěřitelný 1 milion a 362 tisíc dospělých diváků! Tolik lidí chtělo vědět, kdo zavraždil starostu vísky Podhorsko, a zda se to emancipované kriminalistce podaří v nádherném prostředí na Šumavě zdárně vyřešit.

Druhé a třetí místo patřilo Chalupářům. Česká klasika o dvou hašteřivých důchodcích, co sdílejí jednu chalupu, přilákala na 659 tisíc lidí. Další epizodu, která následovala, zaujala na 623 tisíc fanoušků Bohouše Císaře a Evžena Humla. Česká televize bodovala i nadále, krimi film Čtverec mizení z roku 1982 si získal 569 tisíc diváků.

Prima se v neděli umístila až na šestém místě. Sci-fi Marťan, v jehož hlavní roli zazářil Matt Damon (48) a který popisuje příběh houževnatého astronauta omylem zapomenutého na Marsu, si pustilo pouze 309 tisíc lidí. A to i přesto, že byl tento film natočen na základě stejnojmenné veleúspěšné knižní předlohy…

VIDEO: Policie Modrava ovládla české televizní stanice

Video
Video se připravuje ...

Policie Modrava Kristýna Léblová, Lukáš Červený, TV Nova

Fotogalerie
44 fotografií