V minulých dílech doktor Svoboda pronásledoval svou bývalou lásku, lékařku Mariku Lukáčovou alias Andreu Kerestešovou Růžičkovou (34). A před jejími zraky také ukončil život skokem z budovy.

Dramatická scéna se natáčela na střeše, kde Stach trnul hrůzou. „Bylo to docela náročné, já mám totiž šílený strach z výšek. Navíc byl silný vítr, až se nám málem jednou převrátil jeřáb s kamerou. A já jsem měl pocit, že ztrácím rovnováhu. Byla i zima, mám několik vrstev oblečení, přesto se třesu. Vlastně těžko říct jestli strachy, nebo zimou,“ prozradil bezprostředně po natáčení Stach.

VIDEO: Dramatické finále Ordinace: Sebevražda před očima Kerestešové

Video
délka: 00:33.39

Dramatické finále Ordinace: Sebevražda před očima Kerestešové TV Nova

V nejrizikovějších okamžicích herce sice zastoupil kaskadér, ale i tak si odnesl z natáčení silný zážitek. „Padal jsem do duchen, které se větrem pořád posouvaly, ale kluci to měli pod kontrolou,“ zavzpomínal na jedno ze svých posledních natáčení v Ordinaci Libor.

Definitivní tečka za životem lékaře Adama přijde až na operačním sále, tam diváci uvidí dramatický boj chirurgů o jeho záchranu. „Tam jsem jenom ležel a makali kolegové, ale zjistil jsem, že není vůbec snadné udržet nehybná víčka, když na vás svítí světla. Točili jsme to několikrát,“ přiznal herec, který se v televizi naposledy objeví v úterý v předposledním díle Ordinace před letní přestávkou.

Fotogalerie
50 fotografií