Jiří Stránský byl velmi oblíbený, a tak se s ním přišly rozloučit stovky lidí a mezi nimi spousta herců. Na zádušní mši v Týnském chrámu byla pozvána i herečka Eva Holubová. S tou odchod přítele hodně zamával...

Nezlobte se, zřejmě tady pár dnů nebudu. Dnes byla zádušní mše za Jirku Stránského. Tento měsíc druhé rozloučení s blízkým člověkem. Moje mysl, duše i srdce potřebuje určité usebrání, jež není v souladu se sociálními sítěmi,“ uvedla na instagramu.

„Nejraději bych se procházela sama po břehu moře, nebo seděla pod korunami stromu ve starodávném háji. Nemám deprese, smutek a radost se snoubí v zázraku zvaném ŽIVOT. Moje pracovní a společenské povinnosti mi nedovolují odebrat se někam do poustevny, ale alespoň čas, jenž trávívám tady s Vámi, chci věnovat modlitbám, rozjímaní, meditacím,“ napsala na sociální síť Eva Holubová.

Vedle rodinných příslušníků a přátel se posledního rozloučení zúčastnil například poslanec Karel Schwarzenberg, zástupci Konfederace politických vězňů, ředitel České televize Petr Dvořák, předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček, zakladatel a ředitel DOXu Leoš Válka, bývalá první dáma Dagmar Havlová, filmařka Olga Sommerová nebo herci Jiří Schmitzer, Zdeněk Svěrák a Vladimír Javorský. „Vážím si na něm skoro všeho. Je nádherné, že po všem, co v životě prožil, neztratil elán. Byl to silný člověk,“ řekla o zesnulém pohnutě Jiřina Bohdalová.

VIDEO: Eva Holubová se přiznala, proč miluje sociální sítě a kdo vymýšlí její vtipné příspěvky!

Video
délka: 02:40.43

Eva Holubová se přiznala, proč miluje sociální sítě a kdo vymýšlí její vtipné příspěvky! Redakce Blesk

Fotogalerie
41 fotografií