Frida Kahlo byla podle Evy Holubové synonymem pro statečnou bytost, silnou ženu, úžasnou umělkyni a svéráznou osobnost. „Tahle ryzí a divoká ‚dračice‘ celý život překonávala své bolesti se zatnutými zuby či s úsměvem na rtech,“ pochvaluje si Holubová.

Česká herečka přitom několik posledních dní zásobuje sociální sítě poněkud depresivními statusy o únavě, vyčerpání, migrénách, marodění či stesku po dětech, které žijí mimo Českou republiku. I proto se nejspíš chtěla inspirovat u Fridy, která se s bolestí psychickou i fyzickou vypořádávala prostě tím, že malovala.

Přestože by Holubová Fridin těžký život ani její komplikovanou povahu nechtěla (a rozhodně se s ní neshoduje ani v politickém smýšlení, Kahlo byla totiž celý život zarytou komunistkou), obdivuje ji.

Příkladem je pro ni totiž v mnoha směrech: „V tom, jak dokázala byt totální a absolutní! V odvaze žít v úplný pravdě, ať je jakákoliv, a ať si o tom myslí kdokoliv, cokoliv. Ať to přináší jakýkoliv následky. V odvaze jit za svým. V odvaze být svoje. V odvaze byt svobodná! Neohlížet se na to, jak mne bere okolí, co si o mně lidi povídají. A ještě jedna a mnohem obdivuhodnější skutečnost, už zmiňovaná vlastnost, která není tak patrná, neboť je skrývaná a tajená: nedávat ‚na odiv‘ svou bolest!“

Právě bolest byla podle Holubové motorem, který hnal světoznámou umělkyni k tomu, aby vytvořila něco přelomového. „Ve jménu té bolesti, trápení, starostí, se třeba dají udělat věci, které, když budete mít život plný pohody a slunce, nedokážete. Ale musíme se na svoje problémy naštvat. To nám dodá sílu. A pustit se do nich jako tank, silou, valit je před sebou jako buldozer!

Neříkám, že je to vždycky optimální řešení, ale myslím, že v současný mojí situaci je to skvělý přístup. Fňukání a sebelítost berou sílu,“ myslí si oblíbená herečka, známá například z komedií Pupendo nebo Pelíšky. O tom, co ji tedy v současné době trápí, se ale dále nerozepisovala... Možná se svěří téměř 90 tisícům svých followerů v nějakém dalším postu.

VIDEO: Eva Holubová se přiznala, proč miluje sociální sítě a kdo vymýšlí její vtipné příspěvky!

Video
délka: 02:40.43

Eva Holubová se přiznala, proč miluje sociální sítě a kdo vymýšlí její vtipné příspěvky! Redakce Blesk

Fotogalerie
36 fotografií