Rekordních 17,4 milionů diváků usedlo v neděli večer k televizním obrazovkám a sledovalo Hru o trůny! Oproti pilotnímu dílu z předchozí řady je to o 1,3 milionu diváků více. Pro HBO se nedělní epizoda stala kvůli streamování tou nejúspěšnější nejen z celé ságy Hry o trůny, ale historicky za celou dobu jejího vysílání!

Fanoušci středověké ságy museli na nové díly čekat téměř dva roky, jelikož tvůrci populární show si vyžádali na přípravu posledních dílů více času. HBO sice neprodává reklamu, a tak pro ni sledovanost není tím nejdůležitějším faktorem, ale může jí pomoci nalákat více zákazníků na odběr jejich pořadů. 

Výsledná čísla jsou zatím pouze pro diváky, kteří show sledovali v době, když běžela v televizi. Díky streamovacím službám HBO Go a HBO Now budou teď čísla ještě raketově narůstat. „Ta čísla budou narůstat a mohla by eventuelně pokořit průměrnou sledovanost z minulého roku, která byla 33 milionů diváků na jeden díl," nechal se slyšet Quentin Schaffer, výkonný viceprezident pro firemní komunikaci HBO.

Fanoušky teď čeká posledních pět dílů a už teď se očekává pokoření dalších rekordů. Vždyť jen trailer k poslední řadě si na HBO pustilo za první den 81 milionů diváků. Odpověď na otázku, kdo bude žít a kdo zemře, se fanoušci dozvědí již velmi brzy. 

VIDEO: Hra o trůny - trailer na osmou sérii

Video
délka: 01:48.33

Hra o trůny - trailer na osmou sérii HBO

Fotogalerie
69 fotografií

Více o konci seriálu Hra o trůny čtěte ZDE