O domácím násilí vyprávěla v pořadu Blesk.cz Úsměv vám sluší. Sylva si manžela cizince brala velmi mladá a už v té době měla dceru z předchozího vztahu. „Kdyby se k ní nechoval hezky, nikdy bych se za něj neprovdala,“ přiznala žena, která dodnes nechápe, jak může alkohol člověka tak změnit.

„Asi po dvou letech manželství ho v práci naučili pít tvrdý alkohol a on se velmi rychle stal závislým. Začal mě psychicky deptat. Zakazoval mi stýkat se s kamarádkami, neobvykle žárlil a ponižoval mě,“ svěřila se.

Netrvalo dlouho a psychický teror přerostl ve fyzický. „První ranou mi rovnou přerazil nos. Na radu lékaře jsem hned požádala o rozvod, ale pak jsem to zase stáhla. Situace se zklidnila, polepšil se... Jenže po roce se to ještě zhoršilo. Napadl mě, když jsem byla v sedmém měsíci těhotenství!“ prozradila se slzami v očích.

Video
délka: 05:34.97

Proměna samoživitelky Sylvy: Manžel ji zmlátil v 7. měsíci těhotenství! Tereza Kühnelová, Lukáš Červený, Mária Rušinová

To už čekala jejich druhé společné dítě... Tato rána ji probrala. Uvědomila si, že nechce žít s tyranem, a znovu podala žádost o rozvod. „Manžel se odstěhoval z Česka, ale pořád si na mě i děti činí nároky a dělá mi naschvály. Už čtyři roky se snažím rozvést,“ postěžovala si. A zároveň apelovala na ostatní ženy, aby v podobných situacích neotálely a ihned od tyrana odešly. Doufat v polepšení je prý bláhové!

Psycholog: Nebojte se od tyrana odejít!

„Právě mi vyšla kniha Jak přežít první (k)rok, která obsahuje příběhy žen s podobným osudem a řeší, proč jim trvá tak dlouho od tyrana odejít. Tyto ženy mají strach, že když agresora opustí, zůstanou samy. Mají strach z neznáma a také z jeho výhrůžek. Když ale žijí v teroru, nesmí se bát odejít. Jiné řešení totiž neexistuje,“ radí psycholog PhDr. Jiří Novák.

Zničila si vlasy barvami z drogerie

Sylva má velmi jemné vlasy, které až doteď barvila pomocí dostupných barev z drogerie. Tím si vlasy vysušila a poničila. Kadeřník proto musel vlasy nadvakrát přebarvit, aby docílil přirozenějšího odstínu a zbavil se červené. Vizážistka dala důraz na sytou barvu rtěnky, protože Sylva má velké oči, které už nebylo potřeba zvýrazňovat. Nový šatník jí stylista tentokrát vybral z obchodního domu F&F tak, aby seděl její postavě.

ČTĚTE VÍCE O PROMĚNÁCH ÚSMĚV VÁM SLUŠÍ ZDE >>

Přihlaste se i vy! V pořadu Úsměv vám sluší se reportérka Tereza Kühnelová za pomoci týmu odborníků snaží změnit život ženám s těžkým životním příběhem. Pořad se vysílá každou druhou středu na Blesk.cz. Pokud i vy chcete najít svou krásu a změnit svůj osud, napište nám a pošlete svou fotografii na promena@blesk.cz a my vám vykouzlíme úsměv na tváři.

Fotogalerie
10 fotografií