Problémy se zdravím paní Věře začaly v létě 2012, kdy si zablokovala záda. „Prudce jsem vstala ze židle a ruplo mi v kříži. Nemohla jsem udělat sebemenší pohyb. Odvezla mě záchranka a v nemocnici se mnou pět dní nesměli hýbat. Byla jsem vyřízená, chtěla jsem eutanazii,“ šokovala Věra hned na začátku vyprávění svého příběhu v pořadu na Blesk.cz Úsměv vám sluší. Naštěstí se jí po dvou týdnech ulevilo.

Jenže netrvalo dlouho a Věra se málem podívala smrti do očí. „Za rok nato se mi udělalo strašně zle a špatně se mi dýchalo. V nemocnici mi dali prášek, po kterém se mi ale ještě přitížilo. Běžela jsem za sestrou, ale stačila jsem už jen zabouchat na dveře. Dusila jsem se. Lékaři mi pak řekli, že kdybych nezabouchala, udusila bych se,“ svěřila se astmatička s tím, že dušnost způsobil nespecifický nález na plicích autoimunitního původu.

Po dalších dvou letech se Věra rozhodla nechat si vyčistit zastydlé nosní dutiny. Z obyčejného zákroku se ale vyklubalo něco, co ji mohlo klidně ve vteřině zabít! „Preventivně jsem podstoupila CT vyšetření mozku, kde mi zjistili, že mám dvě výdutě v mozku. Museli mě okamžitě operovat. Po třech měsících už jsem tam byla znova. Tentokrát mi na mozku našli hematom a operovali mě jen s lokální narkózou,“ prozradila. Tento zákrok paní Věra podstoupila letos v dubnu a doufá, že byl zároveň jejím posledním.

Zapomeňte na černou!

Křehká žena, jako je Věrka, si zbytečně škodila černou barvou vlasů, která je pro ni příliš tvrdá. Kadeřník v salonu Royal&Beauty Spa proto havraní čerň stáhl a aplikoval »měděnku«.

Vizážistka s novým odstínem vlasů sjednotila rtěnky, na které si Věra potrpí. Podzimním barvám stylista přizpůsobil také nový šatník, který poskládal z oblečení z obchodního domu C&A.

Názor psychologa

„Když je člověk celý život zdravý a pak se během chvíle podívá smrti do očí hned dvakrát, je těžké se s tím vyrovnat. Na takovou situaci se dá jen těžko připravit a každý se s tím musí vypořádat po svém. Nejdůležitější je nepodcenit zdravotní prevenci a nezanedbat kontroly u lékaře. Ty pak mnohé zachrání,“ sdělil Blesku psycholog PhDr. Jiří Novák.

Video
délka: 07:08.77

Proměna Věry (66): Přežila dvě operace mozku! Vrtali jí do lebky bez celkové narkózy! Tereza Kühnelová, Lukáš Červený

Přihlaste se i vy!

V pořadu Úsměv vám sluší se reportérka Tereza Kühnelová za pomoci týmu odborníků snaží změnit život ženám s těžkým životním příběhem. Pořad se vysílá každou druhou středu na Blesk.cz. Pokud i vy chcete najít svou krásu a změnit svůj osud, napište nám a pošlete svou fotografii na promena@blesk.cz a my vám vykouzlíme úsměv na tváři.

Fotogalerie
11 fotografií