Autorem nového vizuálu 24. Českého lva je studio Formaat. Grafický vizuál bude obdobně jako v minulých letech pracovat s vyobrazením lva na dně sošky, tentokrát ale v trojrozměrné úpravě. Generálním partnerem Českého lva je minerální voda Magnesia.

Součástí Českých lvů zůstávají loni zavedené soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby. Tvůrci měli možnost získat ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii, nejlepší dramatický televizní seriál a nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. „Jsem rád, že součástí Českých lvů zůstávají televizní ceny. Tvůrci mnoha původních televizních projektů, které letos Česká televize uvedla, si pozornost členů Akademie zaslouží,“ uvedl Petr Dvořák, generální ředitel ČT, která je hlavním mediálním partnerem Českých lvů.

V minulých letech uváděla program moderátorka Lucie Výborná, která se však setkala s kritikou ze strany diváků. Také byla součástí výstupu falešného Jima Carreyho před dvěma lety, který zamotal hlavu nejenom organizátorům. Nikdo z nich nepoznal, že se jedná o „dvojníka“, který ve skutečnosti vlastně dvojníkem vůbec nebyl. Vše měl na svědomí moderátor Kamil Bartošek alias Kazma.

Fotogalerie
18 fotografií