Zatímco v Británii se princ Harry se svou manželkou Meghan Markleovou netěší velké popularitě, v USA je milují. Důkazem toho je například fakt, že byli nominováni na Cenu Roberta F. Kennedyho za lidská práva - údajně kvůli jejich „ochotě promluvit a změnit narativ o rasové spravedlnosti“. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se mají zúčastnit galavečera Ripple of Hope v New Yorku, kde budou 6. prosince mezi letošními laureáty.

Cena Roberta F. Kennedyho (†42) se uděluje od roku 1984 na památku mladšího bratra bývalého prezidenta Johna F. Kennedyho (†46) a získávají ji lidé, kteří výrazně přispěli k rozvoji lidských práv. Princ Harry a jeho manželka Meghan by tuto cenu měli získat za to, že se postavili rasistickému chování členů královské rodiny v době, kdy byli její součástí. A to pochopitelně vyvolalo bouřlivou diskuzi.

Jedním ze známých lidí, kteří toto rozhodnutí kritizují, je britský novinář Piers Morgan (57). Ten dal v pořadu Fox & Friends jasně najevo, že si podle něj dvojice cenu rozhodně nezaslouží. „Je to nechutné, hanba Kerry Kennedyové (dceři Roberta F. Kennedyho - pozn. red.) za to, že propaguje frašku o tom, jak jsou Meghan s Harrym hrdiny lidských práv jakéhokoli druhu. Nejsou. A je těžké si představit dvě méně hrdinské veřejné osobnosti v moderní historii,“ citoval jej Newsweek.

Slavné manžele popsal jako „pár chamtivých malých darebáků, kteří se vzdali královských povinností - a v Harryho případě i své země, aniž by se vzdali svých titulů. Vydělali si tak stovky milionů. Kážou o rovnosti a chudobě ze svého sídla v Kalifornii za 310 milionů korun, kážou o uhlíkových stopách ze soukromých letadel, kážou o soukromí v sebepropagačních rozhovorech a podcastech a kážou o míru a jednotě, zatímco neustále veřejně napadají členy své rodiny,“ pokračoval Morgan.

Video
délka: 06:40.40
Video se připravuje ...

Meghan, vévodkyně ze Sussexu: Čím rozvedená herečka okouzlila prince Harryho Videohub

„Meghan Markleová byla průměrná herečka, která se provdala do královské rodiny a odvezla našeho oblíbeného prince do USA. Nyní tráví veškerý svůj čas útoky na monarchii. Promiňte, ale dát tuto prestižní cenu jim dvěma, to je ostudné,“ dodal známý novinář. Koneckonců o rasismu v královské rodině mluvila pouze Meghan v šokujícím rozhovoru s Oprah Winfreyovou (68). Jenže většinu jejích tvrzení, co během interview padla, někteří interpretovali jako očividné lži…

Fotogalerie
51 fotografií