Nedávno oslavila nádherné 96. narozeniny, s přibývajícími léty se ale zhoršuje její zdraví. Není proto divu, že se o ni obyvatelstvo Británie i Společenstva národů značně obává. 

Strach teď ale královna Alžběta II. v rámci svých možností rozptýlila. Osobně totiž dorazila na svou oblíbenou královskou koňskou přehlídku ve Windsoru, která se koná ani ne půl kilometru od jejího tamního sídla.

Přehlídku královna navštěvovala prakticky každý rok již od jejího počátku a po desítky let patřila k jejím oblíbeným kratochvílím. Problémy s pohybem ale u téměř stoleté panovnice zřejmě přetrvávají; nechala se totiž na místo dovézt autem a koně sledovala z pohodlí a bezpečí vozu. Z auta přes okénko hovořila i s některými přítomnými.

Na veřejnosti se objevila poprvé po dvou týdnech. Původně měla sledovat i závod jednoho ze svých koní, to ale na poslední chvíli zrušila a jen si poseděla v autě.

Navzdory problémům s pohybem ale Alžběta II. vypadala jinak po zdravotní stránce zcela v pořádku. S růžovou rtěnkou na rtech a v hnědých brýlích proti sluníčku se usmívala na všechny strany!

VIDEO: Zdravotní potíže a duševní poruchy, které pronásledují královské rodiny 

Video
Video se připravuje ...

Zdravotní potíže a duševní poruchy, které pronásledují královské rodiny. Videohub

Fotogalerie
177 fotografií