Princ Andrew se podle deníku The Sun chystá u soudu tvrdit, že případ sexuálního zneužívání proti němu je neplatný, protože jeho žalobkyně Virginia Robertsová, dnes Giuffreová (38), uzavřela dohodu s finančníkem Jeffreyem Epsteinem, v němž se zmiňuje o „členovi královské rodiny“. Virginia totiž uzavřela v roce 2009 dohodu s odsouzeným sexuálním delikventem Epsteinem o nezveřejněném odškodnění poté, co ho obvinila ze sexuálního zneužívání a vykořisťování. Důvěrná dohoda, jejíž obsah je veřejnosti neznámý a zůstává zapečetěný, zavazuje Guiffreovou, že již nepodnikne žádné další kroky proti Epsteinovi nebo jeho žalobcům.

V jedné ze svých předchozích žalob na Epsteina paní Guiffreová uvedla, že „kromě toho, že byla neustále zneužívána k uspokojení každého sexuálního rozmaru obžalovaného, bylo po ní také požadováno, aby byla k dispozici pro sexuální potěšení dospělých mužských vrstevníků obžalovaného, včetně člena královské rodiny, politiků, akademiků, podnikatelů a/nebo jiných profesionálů, a jeho osobních přátel.“ Právní tým vévody z Windsoru bude tvrdit, že slovo „royal“, tedy „člen královské rodiny“, odkazuje právě na něj, protože v případu Epstein nebyla zapletena žádná jiná osobnost britské monarchie.

VIDEO: Tyto celebrity pojí příbuzenský vztah, věřili byste?

Video
délka: 01:46.76

Tyto celebrity pojí příbuzenský vztah, věřili byste? Videohub

Hollywoodský právník syna britské královny Alžběty II. (95) Andrew Brettler ve svém posledním slyšení před soudem zdůraznil, že věří, že vypořádání podepsané jeho žalobcem s Epsteinem osvobodí vévodu a další od „veškeré potenciální odpovědnosti“. David Boies, právník paní Giuffreové, ale řekl, že zmínka o členovi královské rodiny je pro tento případ „irelevantní“. Princ sám sice nadále všechna obvinění vytrvale odmítá, do 29. října však musí na vznesená obvinění reagovat – a to i když se snažil soudní stání oddálit tvrzením, že mu nebyly doručeny všechny potřebné dokumenty k tomuto případu do Balmoralu, kde se jednu dobu ukrýval, za což schytal kritiku široké veřejnosti.

Fotogalerie
36 fotografií