Bratranec britské vladařky Alžběty II. sexuálně zaútočil ve svém domově, tedy na zámku Glamis, na svou návštěvu. Simon Bowes-Lyon, hrabě ze Strathmoru a Kinghorne, vnikl do pokoje spící šestadvacetileté ženy během víkendové akce, kterou pořádal na svém pozemku o rozloze 16 500 akrů. V podnapilém stavu se dotyčnou dámu prý více než dvacet minut pokoušel přitisknout ke zdi, osahával ji, loudil polibky a snažil se jí vykasat noční košili.

Když dáma opakovaně odmítla jeho svérázné dvoření, oznámil jí, že je „neslušnou, zlou, špatnou a příšernou osobou“, a prohlásil, že mu přece nemůže vyčítat to, co dělá ve svém vlastním domě. V něm zájem údajně vzbudila především proto, že si ho během celého předchozího večera nikdo nevšímal, a až ona se jej pokusila zapojit do konverzace.

Přestože se ho ženě nakonec podařilo vystrkat z místnosti, která se nacházela v jeho soukromém křídle hradu ve východním Skotsku, a přivolala si pomoc v podobě několika ostatních jeho hostí, znovu se vrátil a pokusil se opět dostat do její blízkosti. Muž, který dívce nakonec od dotěrného nápadníka pomohl, později uvedl, že byla „zoufalá“, když s ní mluvil, a že Bowes-Lyon usnul, když ho hodlal ohledně incidentu konfrontovat.

VIDEO: Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem

Video
délka: 01:08.95
Video se připravuje ...

Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem. Reuters

Žena okamžitě ráno uprchla z hradu a celý případ okamžitě nahlásila policii. Bowes-Lyon u soudu v Dundee svou vinu přiznal. Jak příslušné orgány uvedly, za tento trestný čin mu hrozí až pět let vězení. Aristokratovi byla v úterý také udělena pokuta a jeho jméno bylo uloženo do registru sexuálních delikventů.

Mladý šlechtic se odchodu ze soudní místnosti své oběti omluvil a dodal, že se za své nepatřičné jednání „velmi stydí“ a že „alkohol není žádná omluva“. „Nemyslel jsem si, že jsem schopen chovat se tak, jak jsem se choval, ale musím tomu nyní čelit a převzít odpovědnost,“ kál se Bowes-Lyon, jenž byl v roce 2019 prohlášen za jednoho z nejuznávanějších bankéřů v celé Velké Británii.

Od doby, co je jméno prince Andrewa spojováno se sexuálním delikventem a finančníkem Jeffreym Epsteinem (†66), jenž se nakonec oběsil ve vazební věznici, kde čekal na soud, obviněn z celé řady znásilnění a zneužívání, je to tak další skandál, který musí královna řešit…

VIDEO: Ikonické outfity britské královny Alžběty II.

Video
délka: 05:56.06
Video se připravuje ...

Ikonické outfity britské královny Alžběty II. youtube.com_RoyalFashionChannel/bpž; profimedia

Fotogalerie
84 fotografií