Právní zástupce Virginie Robertsové, kterou před lety údajně zneužil princ Andrew, vypustil na veřejnost šokující prohlášení: Je si jist, že vévoda z Yorku by mohl být tajně chycen na videu pořízeném na jedné z jeho mnoha návštěv u registrovaného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Ten se loni v srpnu oběsil ve vazební věznici, kde čekal na soud, obviněn z celé řady znásilnění a zneužívání.

„Není pochyb o tom, že je princ Andrew na záběrech natočených v místnostech a soukromých oblastech Epsteinova majetku,“ řekl právník David Boies. Jejich zveřejnění by mohlo vrhnout už tak dost zavrženého prince do vážných problémů a definitivně, byť v přeneseném slova smyslu, mu zlomit vaz: v minulosti totiž vehementně a opakovaně popřel všechna obvinění proti němu, včetně toho, že měl třikrát sex s paní Robertsovou. Když k tomu došlo podle jejích slov poprvé, bylo jí pouhých 17 let.

VIDEO: Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem

Video
délka: 01:08.95

Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem Reuters

Boies, který zastupuje více než tucet Epsteinových obětí, v neděli řekl britskému plátku The Mail: „Víme, že v newyorském sídle a dalších vlastnostech Epsteina byly kamery. Víme, že tam bylo mnoho kamer, a existuje velké množství pásek. Byl by na nich i princ Andrew. Určitě by byl zahrnut mezi lidi, kteří jsou na páskách k vidění.“ Mnoho Epsteinových obětí už dříve prohlašovalo, že v soukromých oblastech jeho majetku, včetně ložnic, byly nainstalovány bezpečnostní kamery.

Maria Farmerová, která tvrdí, že ji i její sestru Epstein v 90. letech znásilnil, si vzpomněla na to, že náhodou narazila do „skrytých dveří“ v newyorském domě zesnulého finančníka. Tam viděla „několik mužů, kteří se dívali na desítky monitorů, co ukazovaly aktivitu v každé místnosti domu, včetně ložnic, kde se konaly masáže“. Ony „masáže“ znamenaly jiným slovem pohlavní styk. „Všechno bylo celou dobu natáčeno. Zeptala jsem se ho, co s tím vším dělá. A on mi řekl: ‚Všechno to schovávám v bezpečí‘,“ líčila.

VIDEO: Obama přiletěl na oběd za Alžbětou II. Kolem limuzíny byl trochu zmatek.

Video
délka: 03:01.79

Obama přiletěl na oběd za Alžbětou II. Kolem limuzíny byl trochu zmatek. Reuters

Boies formálně napsal princovu právnímu týmu nejméně třikrát a žádal ho, aby poskytl „veškerou písemnou nebo elektronickou korespondenci mezi Jeffrey Epsteinem a princem Andrewem“, odpovědi se však dodnes nedočkal. Podle něj ony pásky zcela určitě existují – anebo alespoň existovaly. Mohly být však „zničeny“, anebo je „někdo mohl skrýt“. Agenti FBI sice našli u Epsteina celou řadu usvědčujících důkazů, to, zda jsou mezi nimi ony inkriminované záběry, však odmítli komentovat. Stejně tak mlčí i královský palác…

Fotogalerie
48 fotografií