Královská kaple Všech svatých v Royal Lodge ve Windsoru v neděli hostila mši, na kterou přišli potomci zesnulého prince Philipa a Alžběty II. hrabě z Wessexu Edward s rodinou a princ Andrew, jenž se kvůli sexuálním skandálům dlouhodobě straní veřejnosti.

Manželka Edwarda Sophie (56), hraběnka z Wessexu, se skupince truchlících rozhodla svěřit poslední vteřiny života svého tchána. Zpověď zachytila kamera. „Víte, že to přijde, ale když se to stane, zanechá to ve vás obrovskou díru. Jeho odchod byl něžný a pozvolný, jako kdyby ho někdo vzal za ruku a společně odkráčeli pryč,“ cituje její slova list Daily Mail.

„Velmi, velmi klidné. A to je přesně to, co si pro své blízké přejete. Myslím, že pro odcházejícího je to mnohem jednodušší než pro pozůstalé. Sedíme tam, hledíme jeden na druhého a říkáme si: ‚To je hrozné‘,“ pokračovala hraběnka.

Slova se ujal i odstrčený princ Andrew. Popsal, že ztráta otce zanechala v srdci jeho matky obrovskou díru, kterou nic nezaplní. „Byl to pozoruhodný muž. Miloval jsem ho. Vždycky jste za ním mohli se vším přijít. Přišli jsme o dědečka celého národa,“ řekl o Philipovi Andrew.

O krátkou reakci se přihlásil i vévodův syn Edward. Televizi ITV popsal obrovský šok. „Jakkoliv se na tuto situaci snažíte připravit, stejně vás to zlomí.“ Dodal, že celá rodina se s tragickou událostí snaží vypořádat.

VIDEO: Zemřel princ Philip (†99), manžel britské královny Alžběty II. (94): Jaký byl jeho život?

Video
délka: 07:08.42

Zemřel princ Philip (†99), manžel britské královny Alžběty II. (94): Jaký byl jeho život? Mall.tv

Fotogalerie
82 fotografií