Archie Harrison Mountbatten-Windsor, jak zní celé jméno potomka Meghan a Harryho, oslavil v kalifornském Montecitu své druhé narozeniny. Vzhledem k přetrvávající pandemii koronaviru budou stejně komorné jako loni, tříčlenné, brzy čtyřčlenné rodince to ale pravděpodobně vůbec nevadí, neboť významné události chtějí trávit pouze spolu.

Navzdory pnutí mezi Sussexy a monarchy v Británii, se někteří členové královské rodiny rozhodli alespoň pro dnešek hodit vleklé spory za hlavu a popřát roztomilému Archiemu všechno nejlepší. První gratulantkou byla jeho prababička Alžběta, která vzkaz vyvěsila, jak už je královskou tradicí, na instagram. „Přejeme Archiemu Mounbatten-Windsorovi krásné 2. narozeniny,“ napsala k první oficiální fotografii Meghan, Harryho a tehdy novorozeného Archieho v otcově náruči.

Jen krátce nato se k překvapení všech s přáním vytáhli i vévodové z Cambridge William (38) a Kate (39), kteří z instagramového účtu KensingtonRoyal ve středu emigrovali na krkolomně nazvaný profil dukeandduchessofcambridge. Před polednem zveřejnili rodinnou fotografii z Archieho křtin a téměř slovo od slova okopírovali královnin stručný text.

Černobílým snímkem se synem a novorozeným vnukem poblahopřál slavící rodince za oceánem zase princ Charles. „Archiemu, kterému jsou dnes dva roky, přeji krásné narozeniny,“ napsal následník trůnu. Fanoušci se do něj ovšem obratem pustili, proč tedy také veřejně nepopřál princi Louisovi (3) a princezně Charlotte (6), kteří měli narozeniny 23. dubna a 2. května. Těm snad ale děda popřál jinou cestou...

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
108 fotografií