Samozvaný kamarád vévodkyně ze Sussexu a autor knihy Hledání Svobody, která se letos dočká reedice v podobě doplnění přepisu celého rozhovoru s Oprah nebo kapitolou o pohřbu prince Philipa (†99), se domnívá, že Meghan v otázce udělování titulů novým členům královské rodiny nepochopila protokol, čímž si utrhla pořádnou ostudu, když monarchy obvinila z toho, že se Archie nestal princem kvůli jinému odstínu kůže.

„Pokud se budeme řídit pouze tím, co Meghan řekla v rozhovoru, a tím, jak na to palác reagoval, může to být chápáno jako špatná interpretace z její strany,“ cituje server The Sun Scobieho slova v novém dokumentu o vévodech ze Sussexu Harry and Meghan: Recollections May Vary“ televizní stanice Discovery+ . Název filmu mimo jiné přímo odkazuje na oficiální vyjádření paláce o rozdílných vzpomínkách zúčastněných stran ve věci údajného rasismu v rodině.

Scobie následně dodal, že se veřejnost logicky soustředí pouze na vyřčené v televizi. „Celý ten příběh je ale mnohem složitější, zcela jistě nevíme všechno.“ Příběh o ukradeném titulu je přitom velmi prostý: udělování není podmíněno barvou kůže, ale více než sto let platným rozhodnutím.

Podle zákonu krále Jiřího V. z roku 1917 připadá titul prince nebo princezny pouze nejstaršímu potomkovi přímého následníka trůnu, v tomto případě princi Georgovi (7), synovi prince Williama (39). Královna Alžběta II. (94) tento zákon později pozměnila, čímž tituly získali i jeho sourozenci Charlotte (6) a Louis (3). Archie se ovšem princem a Jeho královskou Výsostí může stát pouze v případě, usedne-li na trůn princ Charles (71).

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
99 fotografií