V předchozí upoutávce na rozhovor s dvojicí princ Harry mimo jiné řekl, že opuštění života v královské rodině bylo pro něj a jeho manželku Meghan„neuvěřitelně těžké“, ale alespoň mají jeden druhého. V rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou (67) v televizi CBS se Meghan vyjádřila k tomu, proč se pár vzdal své role v královské rodině.

„Nevím, jak by mohli očekávat, že po celé té době budeme stále jen mlčet, jestliže Firma hraje aktivní roli v šíření lží o nás,“ řekla Meghan. Firma (The Firm) je označení, kterým občas sama sebe charakterizuje britská královská rodina. „A pokud je s tím spojeno riziko, že o něco přijdeme, myslím, že už jsme toho ztratili dost,“ dodala vévodkyně ze Sussexu.

VIDEO: Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok!

Video
délka: 02:54.11

Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok! YouTube

Buckinghamský palác v polovině týdne vyjádřil „velké znepokojení“ nad informacemi v deníku The Times, který s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan šikanovala své podřízené až k slzám, takže někteří odešli. Sussexové následně zveřejnili prohlášení, v němž takové zprávy popírají. Podle The Times Harry, vnuk královny Alžběty II. (94), jednomu z nyní už bývalých asistentů královské rodiny rozmlouval stížnost na chování Meghan v roce 2018.

Buckinghamský palác ve svém prohlášení uvedl, že královská rodina „netoleruje a nebude tolerovat šikanování nebo pronásledování na pracovišti“. Tvrzení prý prověří personální oddělení. Meghan je podle své mluvčí „zarmoucena tímto posledním útokem na její charakter, zvláště když byla sama terčem šikanování“.

Loni v březnu se pár zřekl svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a dal najevo, že dává přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejných financích. Nyní žije se synem Archiem (1) v Kalifornii. V polovině února dvojice oznámila, že čeká druhého potomka.

VIDEO: Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět.

Video
délka: 43:19.32
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět. Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
88 fotografií