Tak jako při své krátké cestě do Británie na pohřeb svého děda počátkem dubna, nechal i tentokrát těhotnou Meghan Markleovou (39) doma v kalifornském Montecitu a za oba vystoupil na charitativním koncertu Vax Live v Los Angeles, který manželé zaštítili.

Ačkoliv se na pódiu objevila plejáda hvězd šoubyznysu od čerstvě rozejité Jennifer Lopezové (51) přes zpěvačku Selenu Gomezovou (28) po představitele Batmana Bena Afflecka (48), byl princ Harry zlatým hřebem večera, a to navzdory obrovskému poklesu popularity po březnovém explozivním rozhovoru s Oprah.

Vévoda ze Sussexu do mikrofonu hlásal nutnost spravedlivé distribuce vakcín proti koronavirovému onemocnění do celého světa a zejména těch nejpostiženějších zemí. Covid podle něj nerespektuje hranice a dostupnost očkování nemůže být podmíněná geografií. Ve své řeči také poděkoval zdravotníkům, kteří více než rok odhodlaně bojují za lidské životy.

Dnešní večer je oslavou všech přítomných naočkovaných pracovníků v přední linii a stejně tak milionů dalších hrdinů z různých koutů světa. Poslední rok jste strávili statečným a nezištným bojem s cílem ochránit nás všechny,“ vysekl jim poklonu princ. „Jsme vám neuvěřitelně vděční,“ dodal, načež si od obecenstva vysloužil ovace ve stoje.

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
81 fotografií