A důvod poklesu oblíbenosti mladšího syna prince Charlese (71)? Prvním nakročením k negativní popularitě vévody ze Sussexu byl lednový Megxit, tedy rozhodnutí Harryho a jeho manželky Meghan Markleové (39) vzdát se povinností členů královské rodiny. Následné stěhování do Kanady, která se stala jen přestupní stanicí pro slunnou Kalifornii, kde manželé žijí i se synem Archiem (1) teď, chladné chování ke královně Alžbětě II., hádky s bratrem Williamem (38) – to vše antipatie u některých jen posílilo a prohloubilo.

A přestože manželé vždy deklarují, že jejich rozhodnutí jsou společná, mnoho Britů neskrývá přesvědčení, že bez Meghanina vlivu by Harryho jednání a konání bylo diametrálně odlišné. A aktuální problém? Britové mají pocit, že Harry stále zneužívá královský titul. Aspoň to neodbytně hlásá expertka na královskou rodinu Ingrid Sewardová (72). Ta se v podobném duchu vyjádřila, když byla hostem podcastu Royally Obsessed, což by se dalo přeložit jako „Posedlý vším královským“. Podle nekompromisní komentátorky Harry stále těží z titulu i jména. 

VIDEO: Británie se dočkala: Meghan porodila! A návrat Stašové k bývalému manželovi?

Video
délka: 03:25.87

Británie se dočkala: Meghan porodila! A návrat Stašové k bývalému manželovi? Martin Balcar, Jan Jedlička

Ty jsou důvodem, proč získal vše, co teď má. Chce ze všeho jen těžit, odmítá ovšem tvrdě pracovat,“ svěřila svůj kritický a velmi drsný pohled na věc královská komentátorka. Jedním dechem zároveň dodala, že právě tohle je důvod Harryho klesající popularity v Británii. „Ve Spojených státech to ale zjevně takhle nevnímají,“ zakončila svou rozpravu.  

VIDEO: Nepovedené přistání Harryho a Meghan

Video
délka: 03:17.63

Nepovedené přistání Harryho a Meghan Reuters

Fotogalerie
57 fotografií