Ani opětovně sílící koronavirová krize v Británii nezastaví dobrosrdečnou vévodkyni z Cambridge, aby pomohla lidem v nouzi. Projekt Baby Basics si klade za cíl pomoct rodinám a matkám samoživitelkám bez dostačujících finančních prostředků.Kate se tak pro ně rozhodla vybrat peníze a dary.

Na setkání s rodiči a jejich dětmi se dostavila v »recyklovaných« bílých šatech, které měla na zahájení Wimbledonu v roce 2019, a pro jistotu se vybavila květovanou rouškou. Tu si nasadila během rozhovoru s rodinami a při vykládce darů se chránila bílými rukavicemi.

Video: Takřka celá královská rodina poděkovala zdravotníkům a popřála k Mezinárodnímu dni sestřiček

Video
délka: 04:56.67

Takřka celá královská rodina poděkovala zdravotníkům a popřála k Mezinárodnímu dni sestřiček. Instagram Kensington Royals

Kate později prozradila, že jí tato zkušenost – hlavně pak příběhy rodin v nouzi – vehnala slzy do očí. „Bylo to nesmírně emotivní. Po návratu domů jsem se rozplakala, jejich příběhy byly tak dojemné. Úskalí, jimiž si rodiny musely projít, statečnost, kterou projevily… a to vše za těchto mimořádných okolností,“ citoval vévodkyni britský Mirror.

Je to vůbec poprvé, co ji veřejnost zastihla s ústenkou na tváři. Ani úsměv zakrytý kusem zdobené látky jí neubral na kráse a elánu. Kate se pravděpodobně inspirovala vévodkyní z Cornwallu Camillou Parker-Bowlesovou (73), jež si roušku nasadila při návštěvě londýnské Národní galerie.

VIDEO: Kotek skončil na JIP! Letěl pro něj vrtulník. A Bohdalová šokuje: Řeknu vše a bez cenzury!

Video
délka: 02:47.48

Kotek skončil na JIP! Letěl pro něj vrtulník. A Bohdalová šokuje: Řeknu vše a bez cenzury! Blesk TV

Fotogalerie
83 fotografií