Harry a William si byli vždycky velmi blízcí, zejména od smrti své maminky, princezny Diany (†36). Jenže nakonec je rozdělila jedna žena - Meghan. Vlastně za to ale nemohla ani tak ona sama, spíše fakt, jak rychle se do ní Harry zamiloval a rozhodl se s ní oženit. 

Podle nové knihy Finding Freedom (Hledání svobody) se William o svého mladšího bratra strachoval a chtěl ho proto varovat, aby se do ženění tak nehnal. „Vezmi si tolik času, kolik potřebuješ, abys tu holku dobře poznal,“ měl říct ve chvíli, kdy se ho snažil se brzdit, ačkoliv mu podle autorů Carolyn Durandové and Omida Scobieeho přál štěstí.

VIDEO: Otevřená zpověď Williama, Kate a Harryho: O mateřství i smrti Diany

Video
délka: 02:06.46

Otevřená zpověď Williama, Kate a Harryho: O mateřství i smrti Diany Reuters

„Zkrátka se chtěl jen ujistit, že Harry není zaslepen chtíčem,“ vysvětluje dvojice Williamovy záměry. Jenže mladší bratr na jeho slova nezareagoval dobře a urazilo ho, že William o Meghan mluví jako o »té holce«. Vyložil si to údajně jako „snobské a blahosklonné“ jednání. A to byl začátek konce...

Mezi bratry to šlo dál z kopce, už jen proto, že Harry si Meghan skutečně vzal. Podle úryvků z knihy, které zveřejnil deník Times, ji ale ostatní členové královské rodiny neuvítali zrovna s otevřenou náručí. Jeden ze starších členů ji měl dokonce nelichotivě nazvat slovem »showgirl«, což je výraz mimo jiné i pro tanečnici z varieté. „Má moc velkou zátěž,“ měl zase tvrdit někdo další z rodiny a narážet tak na její bouřlivou minulost v čele s rozvodem a hereckou kariérou.

VIDEO: Malí princové hrají na klavír. Rodiče Charles a Diana přihlížejí

Video
délka: 01:53.08

Malí princové hrají na klavír. Rodiče Charles a Diana přihlížejí Youtube.com

„Je na ní něco, kvůli čemu jí nevěřím,“ spekuloval prý také kdosi z rodiny, a tak není divu, že Harry se necítil v takovém prostředí dobře. Měl dojem, že příbuzní chtějí jeho vztah sabotovat, a tak netrvalo dlouho a začal se všem postupně odcizovat. Alespoň podle knihy Finding Freedom, od níž už se ovšem Harry s Meghan stihli distancovat s tím, že se na ní nijak nepodíleli.

VIDEO: Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty

Video
délka: 39:48.68
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
226 fotografií