Princ Harry a jeho choť, někdejší herečka známá pouze ze seriálu Kravaťáci, musí zuřit. Po odtržení se od britské královské rodiny hodlali nejprve vydělávat na své značce Sussex Royal, a když jim ji Harryho babička, anglická královna Alžběta II. (94), zakázala používat, vymysleli si novou ochrannou značku: Archewell, odkazující na jméno jejich prvorozeného synka. Pod tímto názvem chtěli nejenom vést filantropickou a charitativní organizaci, ale i prodávat merchandising, z čehož by jim šla většina příjmů - zbytek by bylo stále „kapesné“ od Harryho otce, prince Charlese (71).

Jenže ouha, jejich sny se rozplynuly jako pára nad hrncem. Jejich cesta k samostatnosti se podle britského deníku Daily Mail zkomplikovala, jelikož hvězdní manželé narazili už při oficiálním zaregistrování své značky. V žádosti bylo uvedeno, že dvojice si chce založit spolu s ochrannou známkou také webovou stránku týkající se filantropie, peněžních darů a různých kariérních příležitostí, nabízeli by rovněž vzdělávací materiály ve filmovém zpracování, dále ve formě podcastů a elektronických knih. V plánu byly do budoucna i reklamní předměty, filmy a seriály… Zkrátka celé impérium.

VIDEO: Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty

Video
délka: 39:48.68
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty Petr Macek, Lukáš Červený

Podcenili ovšem všechny potřebné formality a množství dokumentů nedodali úřadům včas. A i když šlo o žádost syna následníka trůnu a hollywoodské hvězdičky, měli smůlu: ani jejich postavení jim nepomohlo a jejich žádost byla zamítnuta s tím, že je „příliš vágní, neurčitá a příliš široká“. Leccos v ní navíc chybělo docela - například podpisy žadatelů, tedy Harryho a Meghan. Stopka ovšem není definitivní, potrvá pouze do doby, než své chyby napraví. Podle úřadů prý nejde o žádnou zbytečnou byrokracii, ale o součást běžného procesu při registrování ochranné známky.

Zkrátka jak se zdá, bývalí vévoda a vévodkyně, kteří se už od konce března nemohou ohánět svými tituly, budou mít ještě co dělat, aby se v Americe, kam se přestěhovali z Kanady, uchytili, a nebyli všem svým slavným sousedům pro smích. Ne, že by se nesnažili: Meghan zatím namluvila pro společnost Disney dokument o slonech (což jí krátce předtím vyprosil u vedení společnosti sám princ Harry), a rusovlasý monarcha se zase má objevit v jedné z epizod animovaného seriálu pro děti Mašinka Tomáš, jenž oslavil 75. výročí.

Pokud však chtějí být tak finančně nezávislí, jak před „Megxitem“ prohlašovali, musejí se ale ještě hodně otáčet, protože takovouto kariérou udělají radost leda tak jejich maličkému synkovi…

VIDEO: Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět

Video
délka: 43:19.32
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
123 fotografií