Před deseti týdny se britská královna naposled ukázala veřejnosti. Od té chvíle internetem prolétlo několik smutečních oznámení o jejím odchodu ze světa, rodina však nikdy nic nepotvrdila, tím pádem byla panovnice stále naživu. Všechny klepy o své smrti a nakažení nyní rozmetala odvážnou fotkou ze sedla.

Pád z koňského hřbetu je pravděpodobnější (a v jejím věku nesmírně nebezpečný) než nákaza virovým onemocněním covid-19, přesto se téměř stoletá panovnice osedlaného čtrnáctiletého fellského ponyho jménem Barmoral Fern vůbec nebála. Kdo královnu zná, ví, že je zaříkávačkou koní a na jejich hřbetech se prohání dlouhá desetiletí.

Poklidná vyjížďka probíhala pod dohledem vrchního královského ošetřovatele koní a podle serveru Daily Mail nebyla ojedinělá – královna takto tráví velkou část nucené izolace, teprve teď ji ale při činnosti přistihla veřejnost.

Karanténu Alžběta II. už třetím měsícem tráví společně se svým manželem princem Philipem (98) na hradě Windsor. Obklopuje je pouze několik nezbytných zaměstnanců, kteří se starají o každodenní chod domácnosti. Podle interní komunikace Buckinghamského paláce a některých dalších zdrojů by královský pár mohl v izolaci strávit několik dalších měsíců – a možná tam zůstane navždy. Vše závisí na tom, jak se s koronavirovou nákazou popere Británie. Zatím to moc dobře nevypadá.

Fotogalerie
49 fotografií