Situace kolem princů byla smutná. Kdysi nerozlučnou dvojici rozdělily vzájemné nesympatie jejich manželek Kate Middletonové (38) a Meghan Markleové (38). Vroucnost se začala měnit v chlad a po šokujícím megxitu se jeden na druhého snažili zapomenout. Jak to ale bývá, stačí pohnutá událost v rodině a všichni se opět sblíží.

Po Charlesově pozitivní diagnóze na covid-19 začali Harry a William rozmlouvat po telefonu. Strach o otce se stal jejich nově objevenou společnou vlastností, která napomohla k roztání ledů. „Oba princové spolu často hovoří přes videohovor, například když měly jejich děti narozeniny,“ uvedla pro Entertainment Tonight expertka na královskou rodinu Katie Nichollová.

Je také toho názoru, že i pnutí mezi oběma vévodskými páry se rapidně zmenšilo. „Myslím si, že úleva je na obou koncích. Sussexové mohou započít svůj nový život v Los Angeles a Cambridgeové se zase můžou vrátit k tomu starému, aniž by někdo vytahoval dramatické události z minulosti.“ Nichollová se domnívá, že si v den Archieho (1) narozenin dvojice zavolaly přes videochat.

Koronavirus odloučeným párům nabídl nový způsob komunikace, jenž doposud nikdo z monarchů pravidelně nevyužíval. „Meghan a Harry už nebudou muset kvůli každé větší události v životech královské rodiny skákat do letadla a letět přes půl světa. Covid jim dopřál novou příležitost, jak otestovat vztahy,“ uzavřela expertka.

Fotogalerie
76 fotografií