Vévoda a vévodkyně ze Sussexu zašli na kávu do komunitního centra v srdci armády (aby, podle jejich vlastních slov na instagramovém účtu, „překvapili své sousedy ve Windsoru“), kde se setkali s rodinami, které dělí náročná vojenská služba.

Nejprve ocenili ty, kteří dokážou udržet chod domácnosti i starost o děti, zatímco jejich životní partneři bojují kdovíkolik tisíc kilometrů daleko od nich. Princ Harry, jenž má za sebou náročnou vojenskou službu (deset let působil v britské armádě), zejména soucítil s těmi, kteří kvůli službě přicházejí o růst svého potomka.

„Musí to být neuvěřitelně těžké. Mám tolik úcty a obdivu pro každého, kdo se s tím musí vypořádat. Nedokážu si představit, jaké je nechat si to všechno ujít, protože děti se mění tak rychle…“ prohlásil podle Daily Mail dojatý Harry.

Meghan se zase zapovídala s Amy Thompsonovou, mladou maminkou, jejíž manžel pracuje ve Velšské stráži. „Moje dcera Aeris je ve stejném věku jako Archie. Mluvily jsme spolu o odstavení dítěte od prsu a že se naše děti začaly plazit. Meghan je prostě normální máma, bylo to jako povídat si s kamarádkou,“ pěla Thompsonová ódy na vévodkyni ze Sussexu. Meghan měla podle ní také zmínit, že má půlroční Archie už dva zoubky.

Pro všechny zúčastněné to byl podle všeho naprosto nezapomenutelný okamžik. Armádní manželka Leigh Smithová dokonce přivedla svou osmiletou dceru Molly, aby se setkala s královskými hosty. „Meghan slíbila, že nikomu neřekne, že jsem za školou,“ prozradila nezbedná školačka.

Podle její maminky jde o velkou fanynku téhle manželské dvojice. „Udělali jsme si doma takovou malou party, když se Harry a Meghan brali. A od té doby sledujeme jejich příběh. Pro Molly bylo úžasným zážitkem potřást si s nimi rukou. Byla to opravdu zvláštní a krásná podpora pro celou naši komunitu,“ dodala paní Smithová.

VIDEO: Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle!
Video
délka: 01:35.96
Video se připravuje ...

Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle! Reuters

Fotogalerie
62 fotografií