Takové překvapení možná fanoušci královské rodiny ani nečekali. Nejenže vévodkyně Meghan jen měsíc po porodu přerušila v sobotu svou mateřskou dovolenou, aby vzdala hold královně, ale navíc se chovala docela jinak, než dříve. Změna byla vidět především během cesty kočárem, v němž jela společně se švagrovou, vévodkyní Kate.

Ačkoliv se v minulosti na společných akcích spíše jedna druhé vyhýbaly a nezabředávaly do hovorů, pokud to nebylo nezbytně nutné, teď působily v podstatě jako nejlepší kamarádky. Meghan se na Kate celou dobu obracela a s rozzářeným úsměvem jí cosi líčila.

Jen těžko říct, o čem se asi bavily, ale nejpravděpodobnější je, že vévodkyně ze Sussexu vyprávěla o prvních chvílích se synkem, kterého přivedla na svět na začátku května. Od té doby se věnuje jen jemu a na oficiální akce nechodí, a tak si naplno užívá mateřství. Možná teď zkrátka neodolala a musela se své švagrové se vším pochlubit. Také mohla využít společných okamžiků a vytáhnout ze zkušenější Kate coby trojnásobné maminky nějaké to moudro.

Staré spory a mrzutosti, jako by byly najednou zcela zapomenuty. Otázkou ale zůstává, co tu změnu zapříčinilo. Nechala se Američanka obměkčit hormony po porodu, nebo možná jí teprve teď, když se sama stala maminkou, došly některé věci, které předtím u Kate nechápala? Ve hře je ale také samozřejmě možnost, že obě dámy se bavily a usmívaly jen kvůli tomu, že moc dobře věděly, že je na ně upřená pozornost médií a v podstatě tak i celého světa.

Ani jedna z vévodkyň jistě nechtěla udělat špatný dojem a rozzlobit si tak samotnou královnu Alžbětu, o kterou šlo v rámci oficiálních oslav Trooping the Colour především. Ostatně třeba i sama vládkyně jim dopředu doporučila, aby přátelství alespoň předstíraly.

Kromě krásných dam na oslavách nechyběli samozřejmě ani jejich manželé, princ Harry (34) a princ William (36), který měl s sebou dokonce i své tři ratolesti – prince George (5), princeznu Charlotte (4) a prince Louise (1). Ovšem jejich měsíční bratránek Archie se neobjevil, jelikož je na takové akce ještě moc malý.

Za rok už ho snad ale při té samé příležitosti uvidíme a stejně tak jeho maminku Meghan, která se nyní jinak veřejnosti spíše straní. Vynechala dokonce i nedávnou návštěvu amerického prezidenta Donalda Trumpa (72) a podle všeho se Trooping the Colour účastnila jen proto, že se jednalo v podstatě o rodinnou záležitost. Na druhou stranu by se na ni asi nikdo nezlobil, kdyby i tak odřekla, jelikož Alžbětin manžel princ Philip (97) také tentokrát akci vynechal, jelikož už je v důchodu. 

VIDEO: Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle!

Video
délka: 01:35

Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle! Reuters

Fotogalerie
131 fotografií