„Při mé dnešní návštěvě vědeckého muzea jsem objevila dopis z královských archivů napsaný v roce 1843 mému prapradědečkovi, princi Albertovi," sdílela nadšeně Alžběta II. Královna navíc svůj příspěvek sama odeslala z tabletu. Dokonce si kvůli tomu musela odložit svou černou rukavičku. Stačila jí ale jediná fotka a hned má úspěch, který by jí mnozí influenceři mohli závidět. 

Dopis, s nímž se na sociální síti nadšeně podělila, byl napsán Charlesem Babbagem, vynálezcem a inovátorem, který jako první přišel s nápadem sestrojit programovatelný počítač. V dopise píše královně Victorii a princi Albertovi o jeho vynálezu, tzv. analytickém motoru.

„Dnes jsem se s potěšením dozvěděla o iniciativách počítačového kódování pro děti a přijde mi vhodné sdílet s vámi tento příspěvek na instagramu právě v muzeu vědy, které dlouhodobě prosazuje technologie a inovace a inspiruje nové generace vynálezců. Elizabeth R.," znělo v jejím příspěvku. 

Příspěvek, který královna Alžběta II. sdílela.

Mnozí fanoušci královské rodiny byli zaskočeni, proč se podepsala jako Elizabeth R., vysvětlení je ale jednoduché. „R" je zkratka pro slovo „regina", které v latině znamená královna. 

Její post přitom spustil vlnu nadšení, především mezi generací mladých Britů. Většina členů královské rodiny totiž sociální sítě vůbec nepoužívá, nebo má účty, které vede pověřený management.

Královna je ale velkou fanynkou technologií a nových inovací. Nejenže na stejném místě poslala před pěti lety svůj první tweet, ale v roce 1976 byla také prvním panovníkem, co kdy odeslal email!

Alžběta II. navíc při návštěvě muzea působila velmi svěžím dojmem, hýřila dobrou náladou a rozdávala úsměvy na všechny strany. Obavy o její zdraví, které se objevily před pár dny poté, co se na veřejnosti ukázala s fialovou modřinou na ruce, jsou tak zažehnány. 

VIDEO:  Královna si dělá legraci z Trumpa a Obamy

Video
délka: 00:24.86

Královna si dělá legraci z Trumpa a Obamy Facebook.com/RoyalFamilyChannel

Fotogalerie
93 fotografií