Princ Charles (70) před padesáti lety získal od své matky, královny Alžběty II. (92), titul prince a za půl století se stále ještě nedostal na trůn. Titulem prince z Walesu se taky pyšní po nejdelší dobu v historii britské monarchie. U příležitosti tohoto (pro něj možná neveselého) výročí se v Buckinghamském paláci konala slavnostní recepce, kde se kromě mnoha politiků a umělců sešla i kompletní královská rodina – a samozřejmě i Charlesovi synové William (36) a Harry (34) se svými právoplatnými manželkami.

Obě vévodkyně se na akci samozřejmě setkaly, a přesto spolu nezapózovaly na žádné fotce. Obvykle stylová a půvabná Kate v usedlých světle modrých šatičkách působila tak trochu jako Popelka. Jen stěží se nutila k úsměvu, a i když je obvykle rozzářená jako sluníčko, tentokráte se tvářila, jako by chtěla být na jakémkoliv jiném místě, ale rozhodně ne tady.

Oproti tomu Meghan Markleová se ve stylu hollywoodské hvězdy křenila na všechny strany a s rukou jako obvykle umístěnou na bříšku doslova a do písmene zářila v bílém kabátku a metalických šatech.

Británií se tak znovu a s novou silou šíří spekulace o vzájemné nevraživosti obou vévodkyň. A nejde jenom o spekulace, dokonce vznikl i dokument televize TLC s všeříkajícím názvem Kate vs. Meghan: Princesses at War (což možná ani nepotřebuje překlad, ale pro pořádek: Princezny ve válce).

O sporech mezi krásnými vévodkyněmi se začalo psát především poté, co vyšlo najevo, že se někdejší béčková herečka Meghan s princem Harrym hodlá odstěhovat z Kensingtonského paláce, a bratři William a Harry, miláčci britského národa, se tak nečekaně rozdělí.

Ve Frogmore House bude mít ovšem rusovlasý šlechtic se svou paní nejen kýžené soukromí, ale rovněž zde společně hodlají vychovávat i své první děťátko. To by se jim mělo narodit letos na jaře. V obřím paláci s Williamem, Kate a jejich dětmi by asi ten správný klid neměli...

VIDEO: Ostře sledovaný pár: Kate a Meghan na Wimbledonu

Video
délka: 03:14

Kate a Meghan na Wimbledonu youtube

Fotogalerie
41 fotografií