Povinné, jak do rodinného alba pořízené snímky od stolu, při pózování manželek s kyticemi, se jako vždy staly obrazovou kulisou komentářů zpravodajců. Pro odborné kritiky materiálem pro glosu o úrovni vkusu zvoleného oděvu, etiketě, kultivovanosti mocných mužů a jejich něžných protějšků. Podávané menu pak vyzývalo mistry gastronomie k úvaze, zda bylo chuťově vyvážené, stylově jednotné…

Sytost předkrmu paštiky z kachních jater každopádně vyrovnalo dietní maso na másle pečeného candáta. Domácího žloutkového krému s karamelovou krustou se měl diabetický prezident vyvarovat a ovocný sorbet jen lžičkou okoštovat. Možná to i udělal.

Boty měl mít pan prezident jako vždycky rozhodně elegantnější. I s ohledem na jeho cukrovkou zaviněnou neuropatii dolních končetin, neboť si troufám tvrdit, že dobrý návrhář dokáže i s veškerým ohledem na handicap a požadovaný komfort vytvořit patřičně společenskou botu se sofistikovaným designem.

Zemanova volba obleku naopak byla vzhledem k jeho módnímu analfabetismu překvapivě dobrá. Dolní knoflík saka však neměl rozepnout. Mimo jiné tak odhalil rozkrok kalhot, což estetické nebylo. To samé platí pro premiéra, prezidentem až kontroverzně podporovaného Andreje Babiše, jenž je většinou elegantní, chyby v dress code nedělá, ale zde se v plné parádě vskutku nepředvedl. 

Miliardami vypolštářovaný předseda vlády by si měl koupit anebo raději ušít nový luxusní oblek, který mu víc sošně zdůrazní ramena, bude volnější v pase i přes stehna… Tohle není dobré, pane premiére. Firma se řídí v lepším kvádru, nutno podotknout!

Špatně pojednaná byla i kytice Babiše pro první dámu.  Pugét pudrově čajových růží jí sice krásně oživil outfit, ale jeho elegance přílišnou velikostí, tudíž i váhou, kterou paní Ivanu musela při pózování pro média snášet, utrpěla.

Monika Babišová v roli manželky premiéra naopak neselhala – decentní pouzdrové šaty, v jejich smetanovém tónu se odehrávající doprovod hladkých lodiček plus doprovodné šperky situaci, dress code, jejímu společenskému statusu konvenovaly. 

 

V rozvolněných ke krku uzavřených midi šatech s dlouhými rukávy, jež oživil dotek perel, obstála i první dáma, která nikdy ikonickou lady nebude, ale nutno říci, že si v šatníku pro formální příležitosti počíná mnohem lépe než po první prezidentské inauguraci.

VIDEO: Novoroční setkání prezidenta a premiéra v Lánech

Video
délka: 01:53.62

Novoroční setkání prezidenta a premiéra v Lánech Blesk TV

Fotogalerie
22 fotografií