„Napište, prosím, osobní komentář k Anně Wintour. Co pro vás představuje, jak vás třeba ovlivnila,“ zněl mail redakce nedělníku Blesku. A v příloze byla řada outfitů Anny. Evidentně pocházely z různých neudaných let a já je měla krátce zhodnotit…

Při přečtení zprávy se mi vybavila slova režisérky Terezy Kopáčové, která se nedávno připomněla dvoudílným TV filmem Metanol. Ta před řadou let poznamenala, že jsem Annou Wintour v malém českém vydání. To samé záhy poté nezávisle řekl Jirka Korn, Václav Marhoul a po nich v průběhu času mnozí jiní. Možná za milý a úsměvný kompliment může společný jmenovatel branže módní publicistky, možná pro ni i mě léta charakteristické mikádo s ofinou k obočí...

Annu Wintour vnímám jako prototyp silné, bezpochyby velmi ambiciózní osobnosti, jež na londýnské Collegiate School v šestnácti letech ukončila základní vzdělání, a přesto se dokázala vypracovat na obávanou šéfku proslulého módního titulu, ovlivňující popularitu sezónních trendů i kariéru návrhářů směřujících k Olympu fashion byznysu.

Je pro mě ženou s pověstí železné lady s tváří hráče pokeru postrádající emoce. Perfekcionistkou uplatňující dril vůči sobě i podřízeným, což se může jevit s bohémsky působícím teritoriem módy v kontrastu. Tento dojem ostatně potvrdila i týmem Wintour vybraná vizážistka Michaela Ohemová, jež Annu na návštěvě Prahy u příležitosti tenisového Laver Cupu několikrát líčila. Vlasy i make-up musely být perfektní, byť pobyla v metropoli anonymně a nešlo o gala událost. Film Ďábel nosí Pradu, kde šéfredaktorku Vogue ztvárnila Meryl Streep, podle vizážistky Ohemové nepřehání. Anna prý taková skutečně je.

Dráždivě kontroverzní spatřuji lady Wintour i v případě jejího stylingu. Na jedné straně zůstala konzervativní Britkou holdující sukním pod kolena a setům topu s vestou na knoflíčky zvaným twinsety. Na druhé straně představuje luxusní značky prezentující ikonu módy, jež určuje styl, i když i její outfity lze mnohdy na poli vkusu zpochybnit. Každopádně patří k jedinečným ženám, u nichž věk nerozhoduje.

 

Čím je starší, tím víc získává na šarmu femme fatale. Jinak se ani v jejích osmašedesáti nic nemění – stále stejný účes, oblíbené černé brýle a neměně subtilní postava.

Čím je starší, tím víc získává na šarmu femme fatale. Jinak se ani v jejích osmašedesáti nic nemění – stále stejný účes, oblíbené černé brýle a neměnná subtilní postava.

Pokud se oděv stane uměleckým objektem, nejsou momentální trendy vůbec podstatné.

Celý život se pohybuje ve světě excentrických kreativců, ale svým způsobem zůstala konzervativní Britkou nosící sukně ke kolenům a propínací svetříky.

Pokud se oděv stane uměleckým objektem, nejsou momentální trendy vůbec podstatné.

Pokud se oděv stane uměleckým objektem, nejsou momentální trendy vůbec podstatné.

Slušivá délka pod lýtko, pro ni charakteristické tělové sandálky na podpatku a po celé ploše šatů velký výrazný vzor, který je vždy problematický, ale přiléhavá linie a především štíhlá figura Wintour jej unesou.

Slušivá délka pod lýtko, pro ni charakteristické tělové sandálky na podpatku a po celé ploše šatů velký výrazný vzor, který je vždy problematický, ale přiléhavá linie a především štíhlá figura Wintour jej unesou.

Důmyslně střižená róba z hedvábného saténu plus reliéfem kamínky vyšívaných květů zdobený kabátek ze stejného materiálu, jenž k toaletám zralých žen náleží. Perly ladí a nohy evidentně trpí v sandálcích na jehle.

Důmyslně střižená róba z hedvábného saténu plus reliéfem kamínky vyšívaných květů zdobený kabátek ze stejného materiálu, jenž k toaletám zralých žen náleží. Perly ladí a nohy evidentně trpí v sandálcích na jehle.

Snímek byl evidentně pořízený před lety, nicméně květované šaty pod lýtko, ve stejné délce kožený plášť. Za mě přebytečný, stylově neladící náhrdelník, leč zajímavý kontrast norka a otevřených pantoflíčků. Snímek je evidentně řadu let starý, ale kousky v outfitu lze považovat za nadčasové.

Snímek byl evidentně pořízený před lety, nicméně květované šaty pod lýtko, ve stejné délce kožený plášť. Za mě přebytečný, stylově neladící náhrdelník, leč zajímavý kontrast norka a otevřených pantoflíčků. Snímek je evidentně řadu let starý, ale kousky v outfitu lze považovat za nadčasové.

Fotogalerie
7 fotografií