Takovým par excelence podnikem je i uplynulý Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jedna z nejprestižnějších kulturně společenských událostí u nás. I ten letošní nastavil zrcadlo outfitům populárních tváří veřejné scény, z nichž jsem některé vybrala. Ať už pro inspiraci, anebo příklad, kterak nikdy ne.

DOBRÉ SMEČE

Daniela Peštová: Romance v bílé

Daniela Peštová: Romance v bílé

Toaleta náleží k modelům, jež vyvrací rčení, že méně je víc. Efekt hrubé krajky a neméně působivá ozdoba bambulek se spolu kupodivu netřískají. Doprovod doplňků, zejména náušnic, kreaci dobře dotahuje, pásy podložení transparentu chybu nemají.

Andrea Verešová: Pompa jednoduchosti

Andrea Verešová: Pompa jednoduchosti

Vínově červená je obecně slušivou barvou. Pompu táhlé vlečky vyvažuje rafinovaně jednoduchá linie modelu. Do pasu odhalená záda dráždivě kontrastují se zkoseným živůtkem bez dekoltu uzavřeným kolem krku obtočenou vázačkou. Tato varianta klasiky se ctí.

 

Eliška Dospivová: Poker V.I.P.

Eliška Dospivová: Poker V.I.P.

Snový svět Velkého Gatsbyho připomínající, aplikací řaseného hedvábného transparentu vyšperkovaná róba ze stříbřitého lurexu na téma ledového království oslovuje elegancí a čisté siluetě podřízenou bombastičností. Včetně sofistikovaného výběru vyladěných doplňků. Chce to odvahu, správný typ i kreditku.

KRUTÉ PROHRY

Jaroslav Faltýnek s přítelkyní: Kostelecké uzeniny

Jaroslav Faltýnek s přítelkyní: Kostelecké uzeniny

Velké káro na obleku je vždy cesta do pekel. Zejména na malém muži a na bleděmodrém podkladu. Navíc takové kvádro nepatří na večerní party, na niž místopředseda hnutí zamířil. Mementem kterak ne je i partnerka – džínová bunda v kombinaci s náušnicemi a sandálky na jehle je masakr stvrzený barvou laku na nehty. O gumě v konci nohavic nemluvě.

 

David Pastrňák: Zakázané uvolnění

David Pastrňák: Zakázané uvolnění

Extravagance není pro každého. Musíte být na ni typ, což hvězda americké NHL není. Oceňuji, že vyštíhlený oblek s výstředním florálním dezénem doplňuje košile, nikoli triko. Bohužel bílé tenisky jsou stylistický průšvih stejně jako ohrnuté nohavice. Mokasíny by byly mnohem lepší volbou bot.

 

Gabriela Jiráčková s přítelem: Ochotníci z předměstí

Gabriela Jiráčková s přítelem: Ochotníci z předměstí

Kalhoty s trendy širokými nohavicemi, ňadra spoře zahalující bolerko, operetky hodný širák a drápy nehtů jsou lacinou etudou amatérky hrající si na Barbie. Zcela mimo je i pánský doprovod, který bílou košili špatně doplnil smetanovými second handu hodnými džínsy a přidal z módy dávno vyšlé boty, jež trapas v nemožné kombinaci valérů stejné barvy stvrdily.

 

Marc Cousins: Eintopf alternativy

Marc Cousins: Eintopf alternativy

Jinakost, vyčlenění se z hájeného standardu gala dress code vyžaduje kreativitu, čistotu stylu, koncept, jež jedna z osobností letošního Kviff, irsko-skotský filmař a literát Cousins, postrádá. Varianta skotské sukně, smokingové sako s vestou plus košile s kravatou v doprovodu vysokých bot ve stylu tzv. martensek s vykukujícími silnými ponožkami na bílých nohách je důkazem.