Fórum Karlín bylo platícím publikem zaplněné. A plno bylo i u stolů pro nominované, účinkující a V.I.P. hosty v přední části hlediště.

Dlouhá fronta u šaten dávala na vědomí, že valná část žen vyřešila slavnostní ceremoniál Andělů rádoby společenskými šaty z transparentů připomínajících záclonovinu, jež doplnila péřovými kabáty či bundami s kapucí lemovanou umělým chlupem plus zimním obutím včetně tenisek. Byla to zhusta žalostná podívaná, vítězství nevkusu, nutno podotknout.

U mužů převládaly klasicky modré či černé džíny, triko, svetr nebo separátní sako v doprovodu oblíbených hnědých polobotek či sportovních střevíců.

Hlavní, na jevišti se promítající aktéři večera atraktivní módní podívanou, jež ve světě k předávání hudebních cen zcela patří, rovněž neposkytli. Většinou zůstali u více či méně elegantní, více či méně vkusné ležérní polohy. Někteří však zatoužili po jedinečnosti, která takové podniky světa popu silně koření. Bohužel měla amatérskou, styl i kvalitu postrádající úroveň. Příkladem budiž manželku Emmu Smetana doprovázející muzikant a příležitostný herec Jordan Haj.

Průběh ceremoniálu, na rozdíl od outfitů, pochvalu zaslouží. Nebyl nudný, mnohomluvný, měl švih. Metaforické narážky na tristní politické klima, protesty proti vládnoucí garnituře ani zde nechyběly, což je, myslím, chvályhodné, pokud jsou civilním naprosto přirozeným projevem občanské nespokojenosti bez pózy a patosu provázející vystoupení Vojty Dyka jehož bizarnost umocnil oblek, jenž ze zpěváka učinil chodící českou vlajku.

Bára Poláková: Alternativa na hraně

Bára Poláková: Alternativa na hraně

Herečka a zpěvačka nominaci na filmovou cenu Českého lva letos neproměnila, ale hudební trofej Anděl za videoklip roku Po válce dostala. Přebírala ji v široké pudrové říze z náležitě lehounkého materiálu od české ateliérové značky Leeda a lehkém černém bomberu, jenž minimálně provokoval k úvaze o riskantním slučování neslučitelného. Výhrada patří i příliš tvrdému líčení.

Známka: 2

Emma Smetana a Jordan Haj: Cirkus o ničem

Emma Smetana a Jordan Haj: Cirkus o ničem

Bezpochyby charismatičtí manželé se stylizovali ve vintage duchu s tím, že ona zůstala tzv. při zdi a on ukročil k bezduché nekoncepční extravaganci. Její street style v podobě koženého křiváku, světlých džínsů do pasu a tradičních tenisek je klasika, jíž chybí oživující prvek a švih. Navíc ohrnutými nohavicemi vystavené černé podkolenky či punčocháče ve sportovních botách jsou stylistický prohřešek. Krásná Emma to dotáhla na tři a exotický Jordan coby věšák úlovků z blešího trhu a jiné veteše zcela propadl.

Známka: 4

Klára Vytisková: V rámci extravagance

Klára Vytisková: V rámci extravagance

Proslavila se spolu s kapelou Toxique, nyní vystupuje pod hlavičkou Klara & The Pop, vychovává dvě dcery a stádnost mainstreamu se jí v mnoha ohledech netýká. Ikonou módy není, ale jedinečná je. Pruhy členěná plocha šatů, univerzální pod lýtko sahající svrchník, blyštivě zlaté disko kozačky, doprovod kabelky z pevné kůže a do týlu posazeného klobouku nejsou etudou elegance, nýbrž kreativní hry, která se v hudebním showbyznysu očekává. Není to úžasné, ale ani špatné, i když, jak to u Kláry často bývá, chybí laciný dojem odepisující kvalita.

Známka: 2-

Debbi: Nepovedené gala

Debbi: Nepovedené gala

Jako sedmnáctiletá vypadla z prvního kola sledované soutěže Česko Slovenské SuperStar již v semifinále a záhy nato získala Anděla za hit Touch the Sun. Nyní si šla pro druhou trofej coby nejlepší interpretka roku. Bohužel model, který na ceremoniál zvolila, na žádnou cenu aspirovat nemůže. Vršek z vyšívaného transparentu ničím neoslovuje, volba mělkého véčkového výstřihu šťastná není. Spodní slupka šatů ze zlatého jemně vzorovaného materiálu, která má zřejmě variovat podšívku ožehavého průsvitu, se s vrchní látkou tluče a je zcela nepochopitelná.

Známka: 3- 

Ondřej a Vladimíra Hejmovi: Smutný příběh

Ondřej a Vladimíra Hejmovi: Smutný příběh

Věk v nedostatku vkusu a citu pro společenskou událost neomlouvá, chce se říci na adresu sedmašedesátiletého muzikanta, textaře, překladatele, také frontmana Žlutého psa Ondřeje Hejmy a jeho manželky. Antracitové džínsy, skořicové koně s karé špičkou, bundička s kapucí a slamák by neprošly ani na neformální party, natož na cenách Anděl, bizarně se označují za českou obdobu cen Grammy. Ani paní choť, lékařka Vladimíra, v kalhotách zasunutých do vyleštěných perek, neurčitých ke kolenům sahajících, tuniku suplujících šatech a společensky nevhodném casual kabátu, nevyhověla předpokládanému outfitu. V jejím stylingu oslovuje pouze s pláštěm se třískající šperk.

Známka: 5

Adam Mišík: Ctěná klasika

Adam Mišík: Ctěná klasika

Mladý zpěvák, o němž se spíš mluví v souvislosti s módou než muzikou, má jako jeden z mála z české popové scény cit pro příležitost i image, kterou jaksepatří ve své profesi nepodceňuje. Navíc vládne vkusem a extravagance mu není vzdálená. O to víc překvapil, že na galavečer hudebních cen Anděl zvolil oblek s jemným vytkávaným vzorem doplněný akcentem vínového kapesníčku, jemným pulovrem, perfektními polobotkami a pro svět rockerů, showbyznysu vůbec, typickými brýlemi s černými slunečními skly. Svetr dodal šarm ležérnosti, střevíce jistily kvalitou stvrzenou klasiku. Na poměry tuzemské scény to by skvělý kompromis.

Známka: 1+

Byl to matrix!

Muzikant Janek Ledecký zvolil smoking, kterým se na galavečeru udílení hudebních cen Anděl nic nezkazí, byť ve Fórum Karlín byl výjimkou v motýlku, jež ve volbě šály ke svrchníku chybila.

Muzikant Janek Ledecký zvolil smoking, kterým se na galavečeru udílení hudebních cen Anděl nic nezkazí, byť ve Fórum Karlín byl výjimkou v motýlku, jež ve volbě šály ke svrchníku chybila.

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk si v rámci občanské, proti politickému uspořádání naší země pochopitelně brojící, aktivity nechal ušít kvádro suplující českou vlajku a stal se instinkt pro míru postrádajícím mimoněm večera.

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk si v rámci občanské, proti politickému uspořádání naší země pochopitelně brojící, aktivity nechal ušít kvádro suplující českou vlajku a stal se instinkt pro míru postrádajícím mimoněm večera.

Fotogalerie
9 fotografií