Bylo to stejné jako vždy, jako na každém mezinárodním filmovém festivalu. Démanty, pravé perly, boty za desetitisíce od Diora, Louboutina, Jimmyho Choo. Róby od slovutných značek Olympu módy i tuzemských oděvních tvůrců. Opět oslnivá, většinou vypůjčená paráda, která je součástí podívané, dotváří iluzi snového luxusu a výjimečnosti, s nímž je svět stříbrného plátna spojený.

Většina outfitů, jež se na startu festivalu objevila, gala akci odpovídala. Ti, co se dress code zpronevěřili, nebyli jen Češi, ale i hvězdný host festivalu, Křišťálovým glóbem oceněný Willem Dafoe, jenž jako v minulosti někteří jeho hollywoodští kolegové prezentaci na MFFKV podcenil. Bohužel, jak už jsem v prvním komentáři kreací z příchodů na zahájení svátku kinematografie poznamenala, žádná úchvatná róba, respektive styling na rudém koberci neomámily, ale těch dobrých bylo dost.

Mediální hvězdou se ve společenském bulváru nestal sex idol milionů nadržených žen Jamie Dornan, ani persona Hollywoodu Willem Dafoe, ale hokejový borec Jágr. Respektive jeho přítelkyně Veronika v romantických šatech z neznámého ateliéru Poner se setem šperků za tři mega. Róba byla opulentně něžná, stylingu se nic vytknout nedalo, ale slečna Veronika se módní ikonou večera nestala. Proti ní stála skvadra silných, byť ve zdobnosti zdrženlivějších konkurentek jako Martha Issová v modelu CHATTY a s démanty newyorské značky Dani by Daniel K, v Dioru oděná Jitka Schneiderová, Jana Plodková či Eva Josefíková.

Fotogalerie: Zahájení filmového festivalu v Karlových …
175 fotografií

Potěšitelné bylo a je, že se na červeném běhounu vynesly i modely z českých oděvních ateliérů a málo jich nebylo. Sáhly po nich sestřenice Martha a Klára Issovy, Eva Josefíková, Jenovéfa Boková, Jitka Čvančarová, Tereza Voříšková, přítelkyně Jágra Veronika i manželka prezidenta festivalu Andrea Bartošková a tím výčet jmen nekončí.

Pokusy o Creative Black Tie u pár pánů byly, ale dosti amatérsky vyzněly a s otazníkem je i outfit Jakuba Prachaře v basic triku s dekoltem a svrchníčku, jenž má zřejmě být ležérní alternativou žaketu.

Start jedenapadesátého ročníku MFFKV byl na poli módy dobrý, ale nikoli oslnivý. Věřím, že se rozjede, nabere na obrátkách. Na programu je řada opulentních doprovodných party, oslnivých večírků. Každopádně Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je dráždivým mixem přehlídky filmového umění, společenského dění a snové iluze, v níž se meze fantazii nekladou.

Klára Issová

Cena za něžnost

Klára Issová

Na vílu si nehrála jen přítelkyně hokejisty Jágra Kopřivová, ale i tato křehká herečka, která se ve Varech opět objevila singl a na rudém běhounu jí nabídl rámě kolega Jiří Macháček. Volba krátkých šatů na gala zahájení u Kláry překvapila, byť je dress code Black Tie připouští. Model z jedinečného, výšivkou a aplikacemi zdobeného transparentního každopádně umocnil hereččinu image bezbrannosti a spolu se skvěle vyladěnými doplňky potvrdil, že má pro styling cit.

 

Alena Mihulová a Kateřina Kachyňová

Etuda o ničem

Alena Mihulová a Kateřina Kachyňová

Minulý rok přijela na festival propagovat uváděný snímek Domácí péče, za nějž jako herečka v hlavní roli obdržela prestižní cenu Český lev. Letos patřila k aktérům koprodukčního filmu Anthropoid a v pudrově růžové, na zádech krajkou zdobené róbě dala na vědomí, že se její módní gusto vylepšilo. Se slavným režisérem Kachyňou zplozená dcera zopakovala svůj společenský, konvence ignorující a ničím pozoruhodný look rebelky stylizující se jako hoch.

 

Bolek Polívka s chotí Marcelou

Chudí příbuzní

Bolek Polívka s chotí Marcelou

Jedinečný mim a skvělý herec na svých uměleckých kvalitách ani charismatu neztrácí, nicméně vzhledem pustne. V poslední době nejde u jeho outfitů o punc šarmantní ležérnosti, ale rozevlátost za hranou. Nejinak tomu je v případě rozepnuté košile splývající s černým monolitem obleku s vestou. Stužka na festivalový pas jen ignoraci dress code potvrzuje a elegantně nepůsobí ani paní Marcela v krátkých, kyprost rádoby kamuflujících šatech doplněných nevhodnými punčochami ve střevíčcích, jež model neodlehčily.

 

Jitka Schneiderová a Eva Josefíková

Rhapsody in blue

Jitka Schneiderová a Eva Josefíková

Herečka Schneiderová patří k stálým návštěvnicím festivalu a na módní prezentaci si zde dává záležet. Většinou boduje a nechybila ani při výběru toalety od Diora, jež staví na jednoduchém klasickém střihu a kombinaci dvou materiálů. Luxusní šperky model správně dotahují, celek působí noblesně. Plný počet bodů sklízí i říza kolegyně Josefíkové, citlivě pracující s několika materiály a valéry modré za výborného doprovodu žlutého akcentu.

 

Jakub a Agáta Prachařovi

Dovádivý choť

Jakub a Agáta Prachařovi

Paní Agátě je většinou kultivovaný vkus cizí, ale v případě slavnostního zahájení filmového festivalu měla šťastnou ruku ve volbě minimalistického modelu z ateliéru nadějného mladého návrháře Michala Marka. Linkou černého pásku přetnutá a doplňky dobře doladěná róba je navíc vhodným doprovodem outfitu mladého populárního herce, který zatoužil být jinaký, ale jeho verze Creative Black Tie – hladké triko s výstřihem plus rovný plášť ve společnosti blýskavých mokasín – svádí k diskuzi.

 

Eliška Kaplický Fuchsová

Atak baroka

Eliška Kaplický Fuchsová

Na slavnostním zahájení pózovala i zastupitelka hlavního města Prahy, která se do povědomí masové veřejnosti zapsala jako vdova po prestižním architektu Janu Kaplickém. Atraktivní bruneta se v pomyslné bitce parády nastoupených krasavic prezentovala v róbě od Lukáše Lindnera, kterou ve francouzském stylu Chanel okořenila pravými perlami, a na nohy, jak sdělila novinářům, obula střevíčky luxusní značky Louboutin. Silueta toalety, výběr materiálu i řešení dekoltu je skvělé, ale barokní rukávy bohužel opěvovanou sofistikovanost kazí. Jsou efektem navíc.

Speciál Karlovy Vary 2016 ZDE>>>

10 filmů, které byste si ve Varech neměli nechat ujít