Kdo na červeném tepichu pro vyvolené zaboduje a kdo selže? Být v gala, zářit, dostát image star, se stříbrným plátnem spojené glamour iluzi, je nepsaná povinnost. Pánové to mají snadné – dress code jim diktuje smoking, minimálně formální černý oblek. Na jedinečnost – opomenu-li kultivované kreativní výstředníky – prostor nemají.

Video
Video se připravuje ...

Bartoška s manželkou na červeném koberci: Co ho šokovalo? Blesk TV

Dámám se naopak šance umocnit toaletou svou osobitost, stát se módní ikonou večera, nabízí. Hrát s takovou kartou stojí nervy. Jde o manévry stratéga. Bez ohledu na fakt, že většina celebrit si róbu půjčí. Ať už od u nás zastoupených slavných značek, jež model nechají přivézt ze světového showroomu, anebo od tuzemských oděvních výtvarníků. Doufejme, že kreace z dílen českých návrhářů budou letos na koberci zastoupené stejnou měrou jako luxusní zahraniční modely. Někteří naši tvůrci na to mají. Nechme se tedy překvapit.

Video
Video se připravuje ...

Rozzářená Eliška Balzerová: S manželem jim to stále jiskří, daroval jí šprky! Blesk TV

Fotogalerie: Zahájení filmového festivalu v Karlových …
175 fotografií

Dobré ano, oslnivé nikoli

Každopádně prvních dvacet minut příchodů celebrit včetně světových hvězd, jakými jsou erotický symbol milionů žen Jamie Dornan či skvělá star Hollywoodu Willem Dafoe, žádnou úchvatnou módní show nepředvedlo. Byl to standard hodný prestižního mezinárodního filmového festivalu, ale jedinečná, do kolen klátící toaleta při prezentaci hlavních osobností večera k vidění nebyla.

Video
Video se připravuje ...

Šmuclerová ve Varech: Čarokrásná dcera Justína se inspirovala mámou! Blesk TV

Standardu lady, která nezklame, jako vždy dostála manželka prezidenta MFFKV, archeoložka Andrea Bartošková, která se letos rozhodla pro bílou. Světlou barvu sympaticky zvolila i vysoce elegantní choť herce Miroslava Donutila či žena ministra obrany Stropnického, herečka Veronika Žilková. Jedna z hlavních hvězd zahájení, kreditu módní ikony se těšící Aňa Geislerová letos černou róbou zklamala. Jindy to umí líp. Současná láska hokejisty Jágra, slečna Veronika národu naznačila, že se učí rychle – její outfit byl mnohem lepší než při vstupu do společnosti na Zlaté hokejce. Mimochodem národem milovaný Jára to dal také skvěle v předpisovém smokingu.

Video
Video se připravuje ...

Čadek o Čvančarové v průhledných šatech: Nemá se proč bát!  Blesk TV

Kolotoč se teprve roztáčí

Tradičním startem na koberci před hotelem Thermal celá, na místě i v médiích sledovaná přehlídka parády začala. Rudých koberců se za osm dnů, kdy festival trvá, rozvine ve světových lázních řada. MFFKV je nejen svátek kinematografie, ale také kolotoč večírků, doprovodných akcí, k nimž ona sledovaná slupka oblečení náleží. Móda je přece součást prezentace, image, snu. Móda je sexy. Dráždivá stejně jako film, jehož příběhy naši potřebu emocí dotují.

Kdo to tedy na startu dal, kdo selhal a jak velkou laťku vkusu, noblesy, kreativity slavnostní zahájení jedenapadesátého ročníku MFFKV nastavilo?

 

Jiří a Andrea Bartoškovi

Sehraná dvojka

Manželé Bartoškovi
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Prezident MFFKV, který je i hlavním aktérem soutěžního snímku Radka Bajgara Teorie tygra, měl jako vždy dokonalý oblek a ke smokingové košili uvázal kravatu. Jeho paní tentokrát pro róbu nezvolila oblíbenou červenou nebo černou barvu, ale sáhla po bílé. Laserem vytvořený krajkový vzor je působivou dominantou šatů, jejichž střih prodává sošnou linii ramen a spadlými rukávky rafinovaně kryje problematickou partii paží zralé ženy, byť paní Andrea ani po šedesátce dívčí půvab neztrácí.

 

Aňa Geislerová a Jamie Dornan

Selhání módní ikony

Aňa Geislerová a Jamie Dornan
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Hlavní rolí ve zfilmovaném bestselleru Padesát odstínů šedi proslulý Ir a všem známá Aňa Geislerová hrají ve snímku Anthropoid, jehož světové premiéře patřilo zahájení festivalu. On zvolil klasický smoking a dostál očekávání. Ona, která většinou zvládá prezentaci na rudých kobercích excelentně, zklamala. Kreace má k sofistikovanosti daleko – lurexový třpyt materiálu, průstřihy plus úvazy látky si protiřečí, rudý květ na eleganci rozhodně nepřidá a skvostné náušnice od klenotnické firmy Roberto Coin s náročně broušenými diamanty vyznívají v jeho společnosti bizarně.

 

Iva Janžurová

Rozkvetlá legenda

Iva Janžurová
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Paní Iva je jedinečná silná osobnost, což její herecké umění ještě umocňuje. Jedinečná, ze standardu se vymykající byla i kreace postavená na kaskádě plihnoucích volánů a potisku květů, který stejně jako typ látky nebyl na galavečer příhodný. S otazníkem jsou i podvlečené, obvaz připomínající dlouhé rukavice, které možná diktovala lupénka, jíž tato dáma prý trpí. Perlová bižuterie se k modelu nehodí, o hodinkách nemluvě. Dobré to není, ale přesto má tato dáma silou osobnosti daný šarm.

 

Jana Plodková a Stanislav Majer

Sexy kontrast

Jana Plodková a Stanislav Majer
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Držitelka filmové ceny Český lev se na červeném běhounu kupodivu neobjevila s milovaným partnerem, optikem Žilkou, ale s kolegou Stanislavem Majerem. Tuzemský idol mnohých žen dostál gala dress code smokingem a ona zase stvrdila pověst ženy, která si umí s módou bez předsudků hrát kombinací luxusní, opulentně působící a její štíhlé tělo sexy prezentující sukně z šupin pajetek v kombinaci s pánskou popelínovou košilí. Zde se svět klasiky a alternativy podařilo sloučit, řekla bych.

 

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová

Tah na branku

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Show, jež k filmovým festivalům patří, není jen o hercích, filmových tvůrcích, ale i o křoví slavných osobností z jiných teritorií. Politiky, byznysmeny počínaje, sexy křovím modelek konče. K podívané na slavnostním zahájení přispěla i hokejová hvězda Jágr se svou nejnovější láskou Veronikou, která dala na vědomí, že se učí rychle. Její romantický outfit byl mnohem lepší než při vstupu do společnosti na Zlaté hokejce. Reliéfními kvítky posetá róba by obstála i v Hollywoodu, psaníčko – nejspíš od skvělé zn. Lusha – ladilo a ladil i Mr. Hokejka ve smokingu a skvělých lakýrkách.

 

Willem Dafoe s chotí

Nic moc

Willem Dafoe s manželkou
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Je mu šedesát, všichni jej známe z řady skvělých filmů, kde zdaleka nehrál jen padouchy. Sympatický Willem Dafoe byl k fanouškům velmi vstřícný a přijel do Varů převzít Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.  O to víc však udivuje, že na tento akt zvolil černý oblek se stejně barevnou košilí a vázankou. Ignoroval dress code Black Tie. A představu gala nesplnila ani jeho krásná žena v minimalistické, žádným dotekem šperku oživené kreaci se sandály, jež deficit glamour pelu zpečetily. Otázkou je, zda by se takto prezentovali i na festivalu v Berlíně, Cannes, Benátkách.

 

David Ondříček a Martha Issová

Dobrý standard

David Ondříček a Klára Issová
Autor: Blesk - P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík

Známý režisér a populární herečka k inventáři osobností MFFKV léta patří a nutno říci, že se nikdy vkusu nezpronevěřili. On tento rok náleží jako koproducent k delegaci snímku Anthropoid, ona je členkou mezinárodní filmové poroty. Pan Ondříček vytáhl ze skříně předpisový smoking, jeho životní partnerka model z ateliéru zn. CHATTY z kolekce Exclusive. Lososová, světlejší doplňkovou barvou oživená, zástěru s nabranou sukní připomínající róba představuje glamour alternativu, k níž by možná moderní design náušnice byly příhodnější než zvolené.